Szpen napisał(a):

to jak delikatnie nazwiesz bronienie firmy, która Cię utrzymuje?
pomagać? chyba zarabiać. ideały Kas już dawno przygasły. teraz liczy się kasa. A dziś, SKOKI oferują to samo co banki, nie mając zabezpieczenia. Kredyty, karty, lokaty.
|
Wczoraj twierdziłeś, że jeśli ktoś wierzy firmie (Amber Gold), że zarobi 20% to jego sprawa, że państwo może co najwyżej wydać stosowne ostrzeżenie poprzez KNF. Każdy jest odpowiedzialny za siebie, wierzy w to co chce wierzyć i inwestuje tam gdzie chce.
Dzisiaj okazuje się, że takiego samego rozumowania nie jesteś w stanie zastosować do SKOKów

. Tutaj państwo nie może poprzestać na komunikatach, musi "dbać" o dobro obywateli.
A co do zabezpieczenia poprzez BFG to nie jest to 100% zabezpieczenie, to raczej kolejny element, który wzmacnia wiarę w to, że system bankowy jest bezpieczny. Faktycznie jest, póki ludzie w to wierzą, jakiekolwiek zachwianie tej wiary może spowodować, że kasa zgromadzona w BFG nie wystarczy. Wtedy o żadnym zabezpieczeniu nie może być mowy.