Grantar napisał(a):

|
Taak fighterzy. Np w 1939 r.
|
Warto troszkę wgłębić się w temat, nie tylko ten, zanim coś się napisze. Tylko tak na marginesie...
Czechosłowacja byłaby w stanie i walczyć i bronić się bardzo długo, gdyby nie układ monachijski, mimo że po odliczeniu ponad 3 milionów niemców miała 3x mniej ludności niż Rzeczpospolita.
29 września 1938 roku w
Monachium spotkali się szefowie: Włoch - Benito Mussolini, Francji - Édouard Daladier, Wielkiej Brytanii - Neville Chamberlain i Niemiec - Adolf Hitler. Do rozmów nie był zaproszony przedstawiciel Czechosłowacji. Politycy podpisali
układ monachijski pozwalający Niemcom na zajęcie Sudetów, czyli właściwie dokonano tam rozbioru.
Czechosłowacja oddając Niemcom Kraj Sudecki, pozbawiła się większości swoich
umocnień granicznych i osłabiła swoje szanse na obronę.
milosz napisał(a):

|
Co do nowego sezonu w naszej marnej lidze, to skład na nią nie mamy taki zły, więc może damy radę (cóż rola kibica, tak właśnie wygląda), szkoda jedynie że będzie trzeba czekać do kolejnego przesilenia w naszym klubie , zanim pojawi się nowa nadzieja na budowę normalnego klubu, choć w części podobnego do tych zachodnich, a biorąc pod uwagę szkolenie i infrastrukturę do choćby do tych za naszą południową granicą. Hmm, dobrze że choć dzięki Euro2012, mamy nowe stadiony.
|
Boję się, że nie dojdzie do nowego przesilania w pozytywnym znaczeniu. Nie wiem jak bardzo zniechęcony jest B. Cupiał, ale w razie, gdyby w tym sezonie nie wyszło, będzie jeszcze pewnie bardziej nerwowo.