Wyświetl pojedynczy post
Dariook
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 07.2009
Skąd: R.K.C - AJ

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#480
Stary 03.08.2012, 04:37
Ale tak naprawdę nie kluby decydują ile zarabia Jodłowiec tylko rynek. Co z tego że ty mu zaoferujesz 5 tys jeśli inny mu da 10tys a jeszcze inny 20tys. Kązdy go wycenia wedle swoich możliwości a także wartości jaką stanowi dla klubu.
Oczywiście wszystkie kluby mogą sie zmówić i oferować max 5 tyś tylko jestem pewien że zawsze znajdzie sie jakiś na boku co w bonusach zaoferuje 7tys a jeszcze inny za podpis przepłaci i łącznie za sezon łyknie 9 tyś.
Jeśli już przyjmiemy że każdy twardo powie max 5 tyś to pan Jodłowiec pokaże srodkowy palec i pójdzie grać zagranice. A w taki właśnie sposób tylko stracimy piłkarzy którzy cokolwiek sobą coś prezentują . Bez problemu znajdą angaż za granicą i bez namysłu nam pomachają.
Takie zabiegi jeszcze gardziej pogrążą naszą ligę w bagnie . Młodzi nie będą mieli się od kogo uczyć więc za bardzo się nie rozwiną... - ewidentny efekt domina.
Dlatego nic nie poradzisz na to że płace w europie jest na takim a nie innym poziomie. Chcesz to płać mniej ale nie zdziwmy sie jeśli będzie podobnie jak z naszymi pielęgniarkami, hehe

A jednak wydaje mi się że kwota z C+ jest głównym źródłem utrzymania polskich klubów. Nie mówie tutaj o top5 ale o tych mniejszych i biedniejszych. Więc dlaczego mają sie one godzić na to by z tych pieniędzy im budować bazę i szkółkę? Gdzie oni kompletnie tego nie potrzebują i nie mają zamiaru takich rzeczy utrzymywać?
To W dużych klubach z tradycją i zapleczem ma sens ale w mniejszych - wątpię. Im wystarczą 2 boiska i kilka grup młodzieżowych. Po co im zaczynać coś co tylko będzie kłopatem a nie wylęgarnią talentów.

Dlaczego ktoś ma dofinansowywać i sponsorować kulejące zarządzanie klubami? To Cupiał niech zrobi boisko i szkółke a nie C+. Jesli właściciel nie ma na to ochoty to albo trzeba go zmienić albo pogodzić się z tym że tego u nas nie będzie.
Tak tylko na marginesie , nawet kilka lat potrzeba i ciułać zbierać z tych C+ wypłat na solidną bazę szkoleniową. Pomysł bezsensu.

Z tym zmniejszeniem Ligi masz racje. Model !2x4 byłby odpowiedni. Z pucharów szybko odpadamy dlatego na ilość spotkań narzekać piłkarki nie powinny. Więcej ciekawych spotkań i mniejsze ryzyko handlu meczami.

Cytat:
Bobek90
Tu nie chodzi o to co jest "zdrowe", tylko o to co moze przyniesc progres polskiej lidze i polskiemu futbolowi. No tak, ale do tego trzeba wizji i czasu. I jaj..
.
Znam na to odpowidz. Progres polskiej lidze i polskiemu futbolowi przyniesie RANKING UEFA
Ostatnio edytowane przez Dariook : 03.08.2012 o godz. 05:21.
Odpowiedz cytując