Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7548
Stary 10.07.2012, 16:08
Lesny dziad Piechniczek
Cytat:
Chciałbym przypomnieć, że pierwszy złoty medal olimpijski w grach zespołowych dla Polski zdobyli piłkarze w 1972 r. Dopiero cztery lata później po takie trofeum sięgnęli siatkarze. Poza tym w dorobku polskiej piłki są trzy medale olimpijskie (złoty i dwa srebrne) i nie mamy żadnych kompleksów. Sukcesy piłkarzy i siatkarzy rozkładają się na zasadzie sinusoidy. Nie zazdrościmy im ostatniego triumfu, ale zdajemy sobie sprawę, że teraz czas na sukcesy futbolistów. Jeśli chodzi o trenerów zagranicznych, nie mamy dobrych wspomnień. Jesteśmy w stanie wyprowadzić polską piłkę na szerokie wody pod wodzą naszych szkoleniowców - zakończył Piechniczek.
Jest różnica między siatkarzami a futbolistami. Co prawda, pierwsze powazne sukcesy przyszły w latach 70, ale potem obydwa związki wpadły w kryzys w wyniku niedostosowania do realiów. Siatkarze się obudzili i zaczeli pracować, także z zagranicznymi fachowcami. PZPN do dziś to oddział geriatryczny
PZPS mimo wielu potknięć i błędów jest dziś o wiele bardziej nowocześnie zarządzany niż PZPN.
Wybor Fornalika to sygnał: dalej obowiązują układy i polityka, dalej można wiele zyskac popierając górę w PZPN. Dalej myślimy kategoriami sprzed 40 lat i dalej coraz nam dalej do europejskiej piłki. Zresztą poziom futbolu dla leśnych dziadków jest nieistotny. Ważne by związek utrzymał swoich podstarzałych działaczy i towarzystwo wzajemnje adoracji
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując