Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2236
Stary 09.07.2012, 11:28
Worcester napisał(a):Wyświetl post
Jeśli Wolniewicza uważasz za człowieka o poglądach antypatriotycznych to ja wymiękam,
Cytatu zamieszczonego nie zrozumiałeś. Jest tam jasno napisane, że nazywanie Katynia ludobójstwem w żaden sposób go nie namaści, wręcz ujmuje mu, ponieważ to było coś więcej. Ludobójstwa były, są i będą. Katyń jest jeden.
Swoją drogą polecam twórczość profesora.
Ale nie chodzi o to co myśli o tym grupa Polaków o pogladach patriotycznych tylko jak tę sprawę postrzegają inni na całym świecie. A tam nie ma pojecia "czegoś więcej niż ludobójstwo" szczególnie że z tej wypowiedzi wynika że nie powinniśmy w ogóle o to określenie zabiegać. Ludobójstwo jest określane jako największa zbrodnia wojenna więc nie rozumiem czemu mielibyśmy o takie określenia nie zabiegać?- jak już nie w kwestii uświadomienia całego swiata o tym wydarzeniu to choćby w kontekście potencjalnych odszkodowań dla rodzin pomordowanych .
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej
Odpowiedz cytując