Worcester napisał(a):

Jeśli Wolniewicza uważasz za człowieka o poglądach antypatriotycznych to ja wymiękam,
Cytatu zamieszczonego nie zrozumiałeś. Jest tam jasno napisane, że nazywanie Katynia ludobójstwem w żaden sposób go nie namaści, wręcz ujmuje mu, ponieważ to było coś więcej. Ludobójstwa były, są i będą. Katyń jest jeden.
Swoją drogą polecam twórczość profesora.
|
Ale nie chodzi o to co myśli o tym grupa Polaków o pogladach patriotycznych tylko jak tę sprawę postrzegają inni na całym świecie. A tam nie ma pojecia "czegoś więcej niż ludobójstwo" szczególnie że z tej wypowiedzi wynika że nie powinniśmy w ogóle o to określenie zabiegać. Ludobójstwo jest określane jako największa zbrodnia wojenna więc nie rozumiem czemu mielibyśmy o takie określenia nie zabiegać?- jak już nie w kwestii uświadomienia całego swiata o tym wydarzeniu to choćby w kontekście potencjalnych odszkodowań dla rodzin pomordowanych .