Arapaho napisał(a):

|
Nie wiem co to za hiper konstrukcja logiczna ale Katyń to nie było li tylko rozstrzelanie oficerów WP ale także policjantów,kolejarzy, lekarzy ,profesorów słowem elity intelektualnej Polski.Rozstrzelanie było motywowane ich pochodzeniem etnicznym więc miano ludobójstwa jest jak najbardziej uprawnione. Dziwi tylko jak często "Polacy" tłumacza wszystkich w około lub umniejszaja swoje zasługi czy też umniejszają czyjeś winy - jak właśnie w tym przypadku . Inne wytłumaczenie jak robienie tego z powodów delikatnie mówiąc antypatriotycznych (być może oportunistyczno-finanasowych ) w bardzo szerokiem tego słowa znaczeniu nie przychodzi mi na myśl
|
Jeśli Wolniewicza uważasz za człowieka o poglądach antypatriotycznych to ja wymiękam,
Cytatu zamieszczonego nie zrozumiałeś. Jest tam jasno napisane, że nazywanie Katynia ludobójstwem w żaden sposób go nie namaści, wręcz ujmuje mu, ponieważ to było coś więcej. Ludobójstwa były, są i będą. Katyń jest jeden.
Swoją drogą polecam twórczość profesora.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański