JEDREK76 napisał(a):

|
Owszem Sowieci wbili nam nóż w plecy, ale wkroczyli do akcji dopiero wówczas, kiedy wiedzieli po konferencji w Abbeville 12 września, że alianci nie przyjdą nam z pomocą. Wkroczyli bo obawiali się widząc postępy wojsk niemieckich, że przepadnie im uzgodniona w traktacie Ribbentrop-Mołotow część II RP.
|
Czy spróbowałbyś pospekulować i odpowedzieć na to pytanie:
czy Polska zostałaby w całości zajęta przez Niemców gdyby nie atak sowiecki ? Oczywiście założenie czysto teoretyczne tym niemiej taka zabawa sama w sobie ma pewne walory.