Jose napisał(a):

|
Jest szansa na ekstraklasę dla Cracovii i to w swojej tożsamości. Prezes komisji licencyjnej Hilary Nowak powiedział, że nowy klub jak kupi licencję nie zagra na niej automatycznie tylko najpierw będzie musiał przejść przez komisję licencyjną. Klub X może ją kupić ale nie dostać licencji, 15 jest ŁKS, który ma problem na 1 ligę i Craxa zostaje w swojej tożsamości w takim wypadku. Że też Józio akurat w takim sezonie musi sie wycofywać.
|
To byłby hit. Kupić licencje za miliony i jej nie otrzymać. Powinno być tak, że licencja jest własnością Ekstraklasy, a klub jest tylko jej użytkownikiem i nie ma prawa jej zbyć. Wtedy by żadnego problemu nie było. Prawa jazdy zbyć nie można, a to też jest przecież forma licencji! Podobnie jest często z oprogramowaniem komputerowym. Dlaczego, więc licencję na grę w Ekstraklasie można zbyć? Otrzymanie licencji jest zależne od sukcesu, tak jak w przypadku prawa jazdy spełnienia warunków formalnych i zdania egzaminu tak tu awansu po kolei do Ekstraklasy. Żeby nie było kombinowania to wprowadzić zapisy uniemożliwiające zmianę siedziby klubu do innego miasta i zmiany nazwy tego klubu z wyjątkiem dodania/usunięcia członu nazwy sponsora.
No i w przypadku nieparzystej liczby zespołów, które zostały w lidze brać następnego z 1. ligi. W przypadku jak odpadną dwie drużyny nie brać nikogo.
Druga sprawa to ciekawe czy w Polonii nie ma piłkarzy z zapisem kontraktowym, że w przypadku degradacji umowa zostaje rozwiązania. Jakby to był taki Cani to byłoby ciekawie. Tu 900 tysięcy euro za transfer, a chwilę potem piłkarz odchodzi za free.