murray napisał(a):

To głównie kwestia ustawy o zamówieniach publicznych, gdzie wybór ogranicza się do oferty z najniższą ceną (E: choć są też inne kwestie, o czym szerzej w linku).
Firmy, żeby wygrać przetarg, muszą ryzykować i ustalać jak najniższą cenę, choć przy tak dużym popycie, ceny materiałów muszą rosnąć. Dlatego tak wiele firm upada. Znalazły się w kropce, bo bez zamówień nie ma pieniędzy, a z zamówieniami droga do upadłości.
E: http://rafalhirsch.blogspot.com/2012....html?spref=tw
PS. Dzisiaj repra Holandii otworzyła boiska im. Cruyffa przy SP93 w Bronowicach. Choć połowę wyłożyło miasto, to i tak nie jest źle.
|
To jest właśnie największa głupota. Gdzieś czytałem, że w Niemczech na wstępie odrzuca się 2 skrajne oferty, ponieważ albo są nierealne do wykonania albo przecenione.