Lukasz napisał(a):

|
Tłumnie może i nie ale jak nie ma Polaków w składzie to jest raban ze takich jest mało. Jak zanosi się iż będą w 'nadmiarze' to się dyskutuje nad ich fatalną techniką i sugeruje wymianę. Łaska kibica na pstrym koniu jeździ.
|
Jak nie ma Polaków to raban robią media (ciekawe dlaczego?

) a głupi "naród" powtarza. Potem się okazuje, że patrzymy na Pietruchę, czy Ćwielonga i znowu "naród" powtarza frazesy. Galareta społeczna.
Lukasz napisał(a):

|
Może i nie jest mocna ale z sezonu na sezon staje się mocniejsza i bardziej profesjonalna. Tak samo jak stadiony są lepsze i sponsorzy bogatsi.Tort do podziału pt. ekstraklasa systematycznie rośnie.
|
Mocniejsza? Profesjonalna? Proszę Cię... Chociażby sprawa stadionów. Najpierw budujemy stadiony, a potem budzimy się z ręką w nocniku, bo utrzymanie stadionu kosztuje, a trybuny zajęte w 20%. Co do sponsorów to przypominam, że od zakończenia współpracy z BAH-em jakoś nikt nie kwapi się do sponsorowania za interesujące nas pieniądze.
Zresztą finanse to osobny akapit. Ile drużyn jest na państwowym garnuszku (co z tego wynika sobie dopowiedz)? W ilu zespołach obecnie nie trwa cięcie kosztów? W ilu z nich tylko dlatego, że już nie ma czego ciąć?
Lukasz napisał(a):

|
Dlatego też należy szanować tą ligę co mamy zwłaszcza ze ponad nią jako klub nie wystajemy. Będziemy klepać każdego jak chcemy możemy mówić ze liga jest słaba. Póki co to nie mamy do tego żadnego prawa.
|
Kolejny raz - to, że my byliśmy beznadziejni w tym sezonie to nie znaczy, że liga jest mocna.
Lukasz napisał(a):

Dwa, dyskutując o pozbyciu się Wilka czy Ilieva trzeba myśleć od innej strony - jesteśmy w stanie kupić X i zastawiamy się czy wtedy Wilk/Iliev jest niepotrzebny. A tu dyskusja toczy się od d.. strony - narzekamy na piłkarza Y a alternatywy dla niego nie mamy. Oczywiście narzekać można tylko na jednego piłkarza czy dwóch bo jak się narzeka notorycznie na wszystkich kopaczy, kibiców i na cały klub to jest to nie do zniesienia - przypadek thechris'a Dziś generalnie narzekamy na Ilieva i Wilka.
|
Ja w żadnym wypadku nie jestem za pozbyciem się Wilka, czy w szczególności Ilieva. Po prostu Wilk nie nadaje się do ataku pozycyjnego, a taki będziemy musieli stosować. Kiedyś proponowałem do środka darmowy duet Pazdan - Rakowski i moim zdaniem taki środek był w naszym zasięgu finansowym i byłby zdecydowanie lepszy od pary Wilk - Jirsak.
W obecnej sytuacji (brak skrzydłowych, słaby środek) moglibyśmy zagrać 4-3-2-1 z pomocą Jirsak, Sobolewski, X (np. Rakowski) - Iliev, Melikson. Takie ustawienie do maksimum wykorzystałoby atuty duetu Iliev - Maor.