Krakus! napisał(a):

|
Witam, mam pytanie. Pracowałem w Anglii przez 2 miesiace z dochodów rozliczam się tam i równiez z tamtad otrzymam zwrot podatku ale czy muszę rozliczać się w Polsce lub zgłosić cokolwiek do urzędu ?
|
niby nie, chociaz moze ktoś bardziej kompetentny sie wypowie
Umowa o podwójnym opodatkowaniu
Sposób opodatkowania dochodów uzyskanych za granicą wynika w postanowień umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, którą Polska zawarła z danym państwem, a w przypadku braku takiej umowy zgodnie z obowiązującą ustawą. Oznacza to, że dochody osiągane za granicą nie mogą być opodatkowane podwójnie tzn. jednocześnie w Polsce i zagranicą.
Zgodnie z ogólną zasadą, określoną w tych umowach wynagrodzenie z tytułu pracy najemnej wykonywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w jednym z umawiających się państw podlega opodatkowaniu tylko w tym państwie.