Wyświetl pojedynczy post
Kolumbus
Senior Member
 
 
Od: 03.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25373
Stary 13.04.2012, 13:22
Krakus! napisał(a):Wyświetl post
Witam, mam pytanie. Pracowałem w Anglii przez 2 miesiace z dochodów rozliczam się tam i równiez z tamtad otrzymam zwrot podatku ale czy muszę rozliczać się w Polsce lub zgłosić cokolwiek do urzędu ?
niby nie, chociaz moze ktoś bardziej kompetentny sie wypowie

Umowa o podwójnym opodatkowaniu



Sposób opodatkowania dochodów uzyskanych za granicą wynika w postanowień umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, którą Polska zawarła z danym państwem, a w przypadku braku takiej umowy zgodnie z obowiązującą ustawą. Oznacza to, że dochody osiągane za granicą nie mogą być opodatkowane podwójnie tzn. jednocześnie w Polsce i zagranicą.

Zgodnie z ogólną zasadą, określoną w tych umowach wynagrodzenie z tytułu pracy najemnej wykonywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w jednym z umawiających się państw podlega opodatkowaniu tylko w tym państwie.
piekna zaba w podpisie

Odpowiedz cytując