AS82 napisał(a):

|
Interesuje mnie wyjaśnienie tej katastrofy ,ale nie w warunkach permanentnego uprawiania polityki na tej tragedii , oskarżen , pomówień i obelg. Moge sie zgodzić że Ruscy zbyt długo przetrzymują dane ze skrzynek czy ,że wrak nie powinien zostać rozciety i juz wysłany do Polski ,ale to ,że sie tak nie stało nie jest powodem ,żeby formułować raz po raz absudalne tezy jakie serwuje Kaczyński z Macierewiczem . To ,że w raporcie Millera było napisane że w kabinie był Błasik ,a po badaniach w innym instytucie okazało się ,że to mogł nie byc Błasik nie powoduje od razu tego że ktoś zestrzelił samolot ,czy to tak trudno zrozumieć ? Jeśli są jakieś rozbieżności, to w obszarach które przy tego typu sprawach są bardzo trudne do wyjaśnienia ,tymczasem kazda taka rozbieżność nie wynikajaca z czyjejś złej woli służy do tworzenia piramidalnych bzdur .
|
Jeśli politycy byli ofiarami to raczej trudno żeby ich koledzy nie domagali się wyjasnienia sprawy a że zawsze druga strona będzie wtedy wyć że jest to sprawa polityczna to jest to oczywista oczywistość.Trudno żeby nie była to sprawa polityczna jeśli ginie połowa opozycji .Mimo to każdy normalny Polak powinien domagać się wykonania wszelkich możliwych badań - w tym badan na wraku i symulacji wykorzystując do tego szerokie grono naukowców z Polski i z zagranicy. Każde grono iżynierskie ma swoje stowarzyszenie i wystarczy że one utworzą grupę do której powinni być zaproszeni specjaliści delegowani przez rząd , opozycję oraz specjaliści zagraniczni.ten kto do tego nie dopuszcza naraża się na podejrzenie co najmniej mataczenia w sprawie a wielu daje powody do podejrzeń zamachów.Koniec kropka. Prawda jest taka że im dłużej taka grupa nie powstanie tym gorzej dla Polaków który będą toczyć spory .Sprawa jest tak rozruszana przez Macierewicza że wcześniej czy później komisja powstanie.Komisja Millera to była grupa działajaca we własnej sprawie więc siłą rzeczy nie mogła byc do końca obiektywna