kola12 napisał(a):

|
BC nie jest sponsorem, jest właścicielem Spółki Akcyjnej, a ta z założenia ma przynosić zyski.
|
Właśnie ciekawi mnie jak to wygląda od strony prawno-finansowej, a ciężko znaleźć na ten temat informacje. Czy potentat może sobie po prostu wpompować pieniądze w klub, czy musi to robić na zasadzie pożyczki? Wiadomo, że taki Manchester City nie ma problemu z kasą, a zawsze jest podawane, że ma gigantyczny dług i kończy sezon ze stratami rzędu 100 mln. Niby inny kraj i inne prawo, a może sytuacja jest analogiczna?