Wyświetl pojedynczy post
Ogryzek
Senior Member
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Pod koniec VIII wieku powstało państwo Wiślan. Stolicą Wiślan jest Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#446
Stary 06.03.2012, 23:40
Lukasz napisał(a):Wyświetl post
Mam pytanie: w utrzymanie piłkarza wliczasz jedynie pensje brutto czy tez wliczyć trzeba inne rzeczy np. amortyzacje stadionu?

Edit:
@ murray A pensja w formie przedstawionej przez Koalika nie jest kosztem stałym ? Zapytałem tak w sumie mało politycznie, bardziej po to aby uwypuklić jakiś tam bezsens słowa 'zarobić' . Paradoksem jest myślenie iż firma powinna zarabiać na handlu swoimi pracownikami. Kwota transferowa to cena zakończenia kontraktu przed czasem z obecnym pracodawcą, wynagrodzenie to wynagrodzenie a praca pracowników przekłada się na 'zarobek' w firmie. Tak zresztą jak to powiedział ładnie sqallpl.
Tylko że w futbolu piłkarz to nie do końca pracownik, ale połączenie pracownika i inwestycji klubu. Cześć piłkarzy - tych starszych to są już zwykli pracownicy, bo nikt za 32 letniego Ilieva nie zapłaci "żadnych" pieniędzy. Ale część to piłkarze których pozyskujesz po to żeby ociosać sportowo, wylansować przez grę w pucharach i sprzedać z zyskiem czyli inwestycje.
I nie jest to żadnym bezsensem. Można od podstaw szkolić młodych, albo kupować już wybijających się piłkarzy z niższych lig (jak Lewandowski) żeby na nim zarobić. Oczywiście jak w każdym biznesie - jest ryzyko błędnych decyzji i straty.

BTW
Wisła nie ma stadionu jako swojej własności żeby mogła go amortyzować.
Ostatnio edytowane przez Ogryzek : 06.03.2012 o godz. 23:45.
„Pierwotnie polską barwą narodową był »karmazyn« uważany w średniowieczu za najszlachetniejszy z kolorów. Wykorzystywany był on jako symbol dostojeństwa i bogactwa. Z uwagi na cenę barwnika potrzebnego do uzyskania tego koloru mało kto mógł sobie na niego pozwolić...