szachmat napisał(a):

|
Na hale w Czyzynach. Tak uściślając.
|
Tak uściślając przeczytaj sobie to, bo słabo zorientowany jestes:
Cytat:
Majchrowski pieniądze przyznane Wiśle próbuje przepchnąć dla Cracovii!
O tym, że 8 mln euro z dotacji unijnej, a przyznanej na budowę hali Wisły - dla nas przepadły - wiemy nie od dziś. Powodów wymieniać można wiele, ale jednym z nich jest opieszałość władz miasta.
Jak się okazuje - nie przeszkadza to prezydentowi miasta, Jackowi Majchrowskiemu, podejmować kroki ogromnie kontrowersyjne i bulwersujące! Tym razem "pierwszy" obywatel Krakowa przesadził!
Przypomnijmy - bo warto o tym pamiętać - Majchrowski obiecał, że pomoże wybudować halę Wisły. Obiecał prezesowi naszemu klubu, obiecał kibicom.
Wisła - co warto dodać - hali do gry na wysokim poziomie - poziomie, dzięki czemu o Krakowie jest w Europie głośno - zwyczajnie potrzebuje.
Koszykarki "Białej Gwiazdy" przed rokiem były w najlepszej czwórce Europy. W tym roku były w "ósemce". Są mistrzyniami Polski, a hali potrzebują też wiślaccy futsalowcy - aktualni wicemistrzowie kraju i zdobywcy Pucharu Polski.
Bez hali ciężko wrócić na wysoki poziom drużynie koszykarzy Wisły, a i sponsorów ciężej pozyskać dla siatkarek.
Do tego w hali trenować i organizować zawody można byłoby dla osiągający sukcesy judoków, bo Ci walczą o olimpijskie nominacje! Przykładów wiślackich sukcesów w sportach halowych wymieniać można długo!
Hali dla Wisły jednak nie będzie. Przynajmniej na razie i nie wiadomo kiedy i czy uda się ją wybudować.
I teraz sedno całej sprawy. Majchrowski, którego opieszałość, którego słowa rzucane na wiatr, sprawiają że "Biała Gwiazda" nie może się rozwijać - zgłosił w Urzędzie Marszałkowskim propozycję, aby wspomniane 8 mln euro przekazać na budowę... "Hali Stulecia Cracovii"!
To 8 mln euro, które Wiśle przepadło także przez niego samego!
Obiekt dla Cracovii na... 800 osób kosztować miałby około 35 mln zł. Dla porównania hala Wisły na 4,5 tysiąca widzów kosztować miała tylko 10 mln zł więcej!
Cracovia, która poza piłką nożną i hokejem - czyli dyscyplinami z takiej hali nie korzystającej - ma grających w III lidze koszykarzy oraz sekcje karate, kung-fu, lekkoatletyki, szachów i brydża...
Gdzie sukcesy? Gdzie medale? Chciałoby się powiedzieć, że w czterech literach! Jak jednak widać ważniejsze jest wspieranie bylejakości i prawdziwej mizerii - od sportowej wizytówki miasta! No ale co innego może zrobić człowiek, który publicznie nawołuje do "nieschodzenia na psy" i który skompromitował się nie jeden raz!
Czy można takie zachowanie jeszcze w jakiś dodatkowy sposób skomentować? Na usta cisną się wyłącznie słowa, które publicznie - i mając choć trochę kultury - powiedzieć nie wypada.
Mamy jednak ogromną nadzieję, że działania Majchrowskiego kibice zapamiętają na zawsze!
Ten człowiek na Wiśle już na zawsze powinien być persona non grata!
|