Wyświetl pojedynczy post
snyrting
Senior Member
 
 
Od: 08.2007
Skąd: krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4168
Stary 08.02.2012, 15:54
karas1983 napisał(a):Wyświetl post
OK. Więc na początek prościutka zagadka:

Jak nazywał się multimedalista IO w Berlinie, któremu podczas ceremonii wręczenia medali Hitler nie podał ręki i dlaczego?

EDIT: Błaszczu_WIŚLAK, nie udzieliłes pełnej odpowiedzi dlatego dopiszę, ze Hitler nie podał reki Owensowi z powodu czarnego koloru skóry lekkoatlety

To wydarzenie w rzeczywistości nigdy nie miało miejsca i jest często powtarzanym mitem.
Źródła podają, że pierwszego dnia Igrzysk, władze Komitetu Olimpijskiego poinformowały Hitlera, że jeżeli zamierza gratulować zwycięzcom medali, to nie będzie się mógł tylko ograniczać do Niemców. Fuhrer podjął zatem decyzję, że nie będzie już uczestniczył w zmaganiach.
Jesse Owens swoje pierwsze złoto zdobył drugiego dnia, a zatem, zgodnie z tym co napisałem wyżej Hitlera już wtedy na stadionie nie było. Nie mógł więc odmówić uściśnięcia dłoni Amerykaninowi.

Zabawne w tej sytuacji jest to, że na spotkanie i złożenie gratulacji Owensowi, nie zgodził się ówczesny prezydent jego Ojczyzny niejaki Franklin Roosevelt.

źródło:
http://german.about.com/library/blgermyth10.htm




Ps.

Zdjęcia, które zamieścił piotrek przedstawiają kolejno: Generała Williama Shermana i noszący jego nazwisko czołg M4 Sherman.
Ostatnio edytowane przez snyrting : 08.02.2012 o godz. 16:03.
Odpowiedz cytując