Markus napisał(a):

A rola Akademii jest obecnie przeceniana. Bo zaczyna być traktowana w środowisku jako panaceum na całe zło i trampolinę do sukcesów. Nie jest ani tym, ani tym. Legia w oparciu o nią nigdy nie zbuduje naprawdę mocnej drużyny. Tylko ktoś całkowicie niepoważny może liczyć, że da więcej niż 2-3 porządnych piłkarzy raz na parę lat i że ta liczba na cokolwiek wystarczy.
Dlatego będę stanowczo bronił poglądu, że może być wyłącznie uzupełnieniem polityki kadrowej, a nie jej głównym nurtem. Chyba, że chcemy zmierzać w złą stronę.
|
W Legii nikt nie przecenia roli Akademi - do Legii pozyskuje się i doświadczonych graczy z zagranicy i młodych piłkarzy z regionu i wychowuje się własnych. Wystarczy spojrzeć do składu Legii : Jędrzejczyk,Gol, Kosecki, Rybus, Wolski, Borysiuk (właśnie poszedł za 2 mln euro), Żyro, Kucharczyk - każdy z nich kosztował peciaki. Do tego do składu dobijają się już kolejni : Żurek, Jagiełło. Do tego doświadczeni obcokrajowcy : Radović, Ljuboja, Vrdoljak i Polacy: Komorowski, Żewłakow, Rzeźniczak, Wawrzyniak. Jeżeli uważasz że to jest niepoważne - to Twój problem, ale ja bym tu nie polemizowal z faktami.
Jak na razie nie mamy Akademii i wcale nie widać byśmy zmierzali w dobrą stronę. Nawet Stan Valckx w ostatnim wywiadzie stwierdził :
"Wisła jako klub może zrobić największy postęp właśnie dzięki akademii.". A co mówi o Legii ? "Mają już nad nami przewagę, bo zaczęli tworzyć profesjonalne struktury dziesięć lat temu. A gdy Legia sprzeda tych dwóch-trzech młodych piłkarzy, którzy niedawno wyszli z jej akademii,
to być może w całej Polsce dostrzegą, jak wspaniałą inwestycją jest szkolenie." Z powyższego można wywnioskować jedno : Stan jest "całkowicie niepoważny"
