Wyświetl pojedynczy post
Bobek90
Senior Member
 
Od: 11.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2930
Stary 29.01.2012, 02:40
wislak68
Cytat:
Jak słusznie zauważyłeś zostałeś wypunktowany w pierwszej rundzie. W drugiej grozi Ci nokaut
Niet. Po twoim slabym i niecelnym ciosie idzie teraz kontra prawym sierpowym, i lecisz na deski

Cytat:
A więc: 38 mln mieszkańców: czy twoim zdaniem każdy mieszkaniec kupuje okna: również dzieci, tata z mamą, emigranci, przebywający w czasowym odosobnieniu itp, itd. Po dokładnej analizie spróbuj się zastanowić ilu potencjalnych klientów Ci zostanie.
A wiec: kilkadziesat tys. kibicow Wisly: czy twoim zdaniem kazdy kibic kupuje okna firmy oknoplast: również dzieci, tata z mamą, emigranci, przebywający w czasowym odosobnieniu itp, itd. Po dokładnej analizie spróbuj się zastanowić ilu potencjalnych klientów Ci zostanie.
Dalej: czy z tych którzy Ci zostaną wszyscy będa kupowali akurat okna plastikowe? Ktoś może woli drewniane. Albo jeszcze jakieś inne. Odejmi ich od liczby poprzednio otrzymanej.
Dalej: było by pięknie gdyby okna sprzedawał tylko Oknoplast. Ale tych firm jest w Polsce dużo dużo więcej (jeśli masz ochotę to możesz sprawdzić sobie w internecie ile) i każda z nich posiada stosunkowo niewielką część rynku. A zatem od liczby poprzednio już pomniejszonej odejmi tych którzy klientami Oknoplastu nie są.

Myslalem ze obaj jestesmy na takim poziomie wiadomosci, ze takie detale mozna ominac. Czyli poprostu pisze; Polska 38 mln, kibice Wisly kilkadziesiat tys. i to wystarczy. Wystarczy by zobrazowac rzekomy gwaltowny spadek sprzedazy w Polsce (w przypadku olania tej firmy przez wislakow ktorzy kupuja tam okna) jako absolutnie nierealny w sytuacji ktorej podales. Bo jesli np.10% polakow kupuje tam okna, i 15% wislakow, to... o jakim gwaltownym spadku mowimy?

Cytat:
I teraz od tej liczby odejmij kilkadziesiąt tysięcy (tak proponujesz) i zobacz jaki to procent całosci. Daje Ci głowę że gdyby coś takiego sie zdarzyło w firmie Oknoplast wybuchła by panika.
Napisalem: "Nawet jakby wszyscy olali oknoplast (tj. Ci ktorzy byli ich klientami, nie kazdy kibic Wisly przeciesz jest ich klientem)"

Tjaa, proponuje. Przespij sie lepiej...
Odpowiedz cytując