Eleusis napisał(a):

Dzindobrywieczór!
Jako że moja wada wzroku coraz bardziej się powiększa(okulary noszę już ok.6 lat) to niektóre czynności stają się coraz trudniejszei. Oczywiście w szary dzień problemów nie ma, W-fy nie są zbyt wymagające ale jeżeli chodzi o treningi piłkarskie to jest dużo gorzej, tym bardziej że jestem bramkarzem. A więc tu rodzi się pytanie do osób które się na tym znają bądź same noszą- w jaką wersję soczewek (np. miesięczne) warto zainwestować oraz gdzie polecacie je kupować, przede wszystkim chodzi mi o sklepy internetowe. Dodam tylko że moja wada wzroku wynosi -5 prawe oko i -4,25 lewe. Serdecznie proszę o pomoc
|
http://ww w.optiland.pl/Acuvue_Oasys-4.html
i teraz tak: z tego co sie orientuję to kiedyś były opisane jako miesięczne, ale wiadomo marketingowcy nie śpią, wiec zmienili opakowanie trochę i przy okazji określili na 2 tygodnie, a z praktyki bliskiej osoby wiem że jeśli na noc ok 22-23 ściągasz i zakładasz rano 6-7 to stykną na 5-6 tygodni!!! z dobrym płynem np. opti free; jakiekolwiek pierwsze widoczne i odczuwalne ślady zużycia wystepują po 2 miesiącach (płyn, tlen w powietrzu? - powodują powstawanie ubytku na powierzchni soczewk)...