Wyświetl pojedynczy post
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#52864
Stary 26.12.2011, 22:52
Mishau napisał(a):Wyświetl post
W takim razie na jakiej zasadzie przeszedł do nas Marcel?
Bo miał jakieś dodatkowe orzeczenie ze swojej krajowej federacji, że Santos nie ma do niego praw. Jego klub długo nie chciał mu przyznać racji i przesłać jego karty. Dlatego debiutował dopiero pod koniec września.
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...celo,id,t.html
kolarz90 napisał(a):Wyświetl post
Chyba nie. Jeżeli piłkarzowi wygasa kontrakt 31.12.11, to od 01.01.12 jest wolnym zawodnikiem i może przenieść się do dowolnego klubu bo z poprzednim już go nie wiąże kontrakt. Prawo Bosmana obowiązuje chyba jeszcze w trakcie trwania kontraktu
No to poczytaj:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Bosmana
Angielska wersja tego artykułu jest dużo lepsza.

Prawo Bosmana dotyczy wolnych transferów zawodników z kończącymi się i skończonymi kontraktami. Możemy z niego korzystać tylko ściągając graczy z UE.
Prawo Bosmana to nie jest wykupienie zawodnika, któremu zostało pół roku kontraktu. Bosman to wolny transfer bez żadnych opłat dla poprzedniego klubu. Wykupić zawodnika pół roku przed upływem aktualnego kontraktu można gdy na mocy prawa Bosmana podpisze się z nim umowę wchodzącą w życie po zakończeniu obecnej.
syryls napisał(a):Wyświetl post
W prawie Bosmana płaci się odstępne czyli ilość kasy do wypełnionego kontraktu M.in. Małecki niedługo będzie mógł z tego skorzystać Wisła wtedy otrzyma bardzo niewiele(jakieś 100 tys euro)
Coś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Webstera
Ostatnio edytowane przez jova : 26.12.2011 o godz. 23:16.
Odpowiedz cytując