-ja123- napisał(a):

Gdzie tam wyczytałeś, że miasto daje 8 mln rocznie na utrzymanie stadionu? Legia daje pieniądze na utrzymanie. Rocznie utrzymanie + czynsz to 12 mln. złotych. Nie wiem jak przy innych stadionach jest to rozwiązane, ale gdyby nie pieniądze od Pepsi KP Legia na pewno nie zgodziłaby się na takie warunki.
To powoduje też, że w tym sezonie jej budżet jest teoretycznie sporo większy od Lecha czy Wisły. Musiała te 12 mln doliczyć, a z tego co wiem np. Lech jeszcze nie ma umowy regulującej użytkowanie ich stadionu.
|
O 8 bańkach na utrzymanie czytałem najwyraźniej gdzieś indziej, albo mi się pomyliło. Nie żyję tak waszymi sprawami, jak wy naszymi. Tak, czy inaczej sytuacja nie jest w porządku, bo traci na tym miasto, które rocznie powinno dostawać wpływy z czynszu+ sprzedaży nazwy. No bo w końcu kto ten stadion budował? Chyba, że umowa między stronami zakłada inaczej, ale chyba tak nie jest, bo temat zakończenia sprawy w sądzie powraca w kilku artykułach.
U nas na razie rozmowa dotyczy tylko kwoty czynszu, bo utrzymanie, oczywiste, że jest w gestii wynajmującego.