Przeczytaj sobie z przepisów FIFA:
Cytat:
Na polu bramkowym można atakować bramkarza jedynie, kiedy trzyma piłkę i ma kontakt z ziemią.
Poza polem bramkowym wolno go atakować jak każdego innego zawodnika.
Bramkarz znajdujący się pomiędzy słupkami bramkowymi i trzymający piłkę w rękach może być w sposób prawidłowy (barkiem w bark) wepchnięty z piłką do bramki, byle nie było to dokonane gwałtownie lub niebezpiecznie.
Atakowanie bramkarza na jego polu bramkowym, kiedy piąstkuje, chwyta lub wykopuje piłkę podlega karze rzutu wolnego pośredniego.
Przypadkowe zetknięcie się ciał atakującego piłkę zawodnika i bramkarza nie stanowi poruszenia przepisów gry.
|
Sędzia, jesli popełnił w ogole błąd, to chyba niewielki i dający sie usprawiedlwić złą widocznością.