Wyświetl pojedynczy post
flamengista
Piknik
 
 
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13771
Stary 14.09.2011, 07:52
dj_ibutti napisał(a):Wyświetl post
Widzę, że bez echa przeszło wystąpienie Hrabiego o tym, że "referendum w sprawie Euro jest zbędne, bo się na wspólną walutę już zgodziliśmy"... ....a, boje się zestarzeć w ZSRE...
Referendum faktycznie jest zbędne, bo z tego co pamiętam z sondaży większość była za pozostawieniem złotówki. W sondażach z 2010 roku - nawet bezwzględna większość (ponad 50%).

Teraz nawet sondaży w sprawie euro nie ma, bo i po co. Nie wiadomo, czy strefa euro się utrzyma, nie wiadomo czy będą chcieli ją poszerzać. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek spełnimy kryteria konwergencji.

Politycy widzą, że dyskusja na ten temat obecnie w ogóle nie ma sensu. W ciągu następnych 5 lat sprawa konwersji walutowej nie jest możliwa. Pytanie, czy w ogóle będzie.
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo