Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#13623
Stary 07.09.2011, 11:36
Marszałek napisał(a):Wyświetl post
Nie mniejszym kosmitom trzeba być, aby wierzyć w to co wszystkie partie głosiły do tej pory. Likwidacja ministerstw to konieczność a już na pewno ich odchudzenie. Podatków póki co obniżyć się nie da,ale gdyby szara strefa w dalszym ciągu była tak znacząca i się powiększała, to bym był za obniżeniem podatków. Co to za różnica,jak państwo i tak kasy nie ma. A nuż ktoś zdecyduje się opodatkowywać swoje zarobki,lewe do tej pory,kilku procentowym podatkiem. Skoro państwo jest tak dramatycznie słabe,że nie potrafi sobie z tym procederem poradzić, to należy go ujarzmić w inny sposób. Piszesz,że nie da się zlikwidować państwowej służby zdrowia. Ona sama się zlikwidowała. Przykładów przytaczać nie ma sensu,ile należy czekać na wizytę u lekarza oraz jaka jest jakość tych usług wszyscy wiemy. O odpowiedzialności lekarzy, która jest zerowa pisać sensu nie ma. Fundusze socjalne. Z tego co czytam kwartalnie, to są to tak groszowe sprawy,że państwo się kompromituje wypłacając je. Ale lepsze to niż nic z drugiej strony ktoś powie. Jasne,ale to i tak zbankrutuje i w rezultacie samo się zlikwiduje. Bo nie będzie kasy. Bo skąd?Szara strefa gigantyczna, ludzie emigrują, biznesy są zamykane albo śmigają pół legalnie a pół nie.
Jeśli wg.ciebie podatkow i tak obniżyć się nie da to upada jeden z podstawowych postulatów JKM. Bo jak rozumiem że jeżeli likwidujemy państwową słuzbe zdrowia to podatnik ma korzystać z prywatnej a na to ma mieć własnie kase ktorej nie zapłaci via ZUS do NFZ. Wiem powiesz że teraz i tak płaci prywatnie. Ale przecież nie o to chodzi w całej reformie. Dalej niestety JKM nie precyzuje co np. z młodymi ludzmi którzy po studiach przez kilka lat nie będa mieć pracy i nie będą mieć z czego opłacać składek na prywatne przychodnie? co wtedy z nimi? co z dziećmi osób bezrobotnych - zakładasz że reforma JKM zlikwiduje całokowicie bezrobocie? co w przypadku wypadków np.drogowych? Kto ma finansować pogotowie ratunkowe?
O emerytach co prawda JKM wspomina ze trzeba będzie ich utrzymać z jakiegoś funduszu ale juz bez szczegółów. Zaraz się okaże jedne instytuacje trzeba zastąpić nowymi.
Podobne wątpliwości mam co do polityki prywatyzacji wszystkiego co państwowe- uważam że np.Lotos,Orlen,KGMH,PGNIG czy Bumar nie mają prawa być prywatnymi- bo to zagraża bezpieczeństwu państwa. Temat jest tu szeroki nie będę go narazie omawiał.
Z resztą Twoich diagnoz sie zgadzam -szara strefa, nieszczelny system , brak odpowiedzialności lekarzy, katastrofa w armii, emigracja zarobkowa, katastrofa demograficzna. To są efekty rządów AWS/UW/PO/SLD/PSL przez 20 lat
Uważam że JKM bylby dobrym uzupelnieniem PIS-u który z kolei ma -moim zdaniem- bardzo dobry plan - który realizował- w dziedzinach polityki zagranicznej, obronności ,nauki i kultury. Jednak znów JKM ma jeszcze mniejsze mozliwości koalicyjne niż PIS i taka koalicja jest mało prawdopodobna


Marszałek napisał(a):Wyświetl post
A kto wiedział jak rynek zareaguje na przejście z gospodarki planowej do, coś na wzór, kapitalizmu. Nikt nie wiedział. Ale każdy kto poczuł,że w jakimś stopniu państwo na nim nie siedzi, to zaczął coś sam tworzyć. Z lepszym bądź gorszym skutkiem. O to właśnie chodzi, potrzeba dać możliwość sprawdzenia się bez gigantycznych kosztów na początek. Niech ludzie zaczną działać, sprawdzać się,myśleć. A państwo nie przeszkadza. Pomóc nie może, chociażby poprzez infrastrukturę,to niech nie przeszkadza.

To i tak wszystko .......nie prędzej czy później. Kasy nie będzie na nic. Więc czy nie lepiej skończyć z tym okłamywaniem ludzi,że jest zajebiście i super, i pokazać jak jest naprawdę?
Nie o to chodzi. Wiele pomyslów JKM są rzucone od tak -bez szczegółów. Owszem brzmią nieźle ale to nie jest tak że jak jest źle to zaryzykujmy eksperyment z czymś innym - może sie uda.Jakby to odemnie zależało to chciałbym posłuchać debaty przedstawicieli JKM z innymi opcjami . Już wyżej pisałem o moich wątpliwościach np.pod kątem słuzby zdrowia. Obawiam się jednak ze JKM zamiast mówić o planach i szczegółach skupiłby się na odebraniu kobietom prawa do głosowania, kwesti zapinania pasów czy wolności jaką ponoć mieli więżniowie w Oswięcimiu i dyskusja zakończyłaby się klapą. Może Michalkiewicz byłby tu lepszy ale się pokłócili...



Marszałek napisał(a):Wyświetl post
A co masz do stracenia?

To jak zachowają się inni wiemy dobrze, a mimo to na nich lud głosuje. Mimo,iż głoszą większe herezje od niego, wbrew temu co sugerujesz. Pewnie,że nikt nie wspomina o chłoście,ale gospodarczo matrix prezentują straszny. Żeby była jasność,nie wierze w to,że nagle partia pokroju NP obejmie władze w Polsce. Nie ma szans, bo byłoby to ewenementem w skali Europy,gdzie system koncesyjno etatystyczny ma się dobrze. Co prawda rynek kwestionuje już wydolność takiego systemu i zmiana będzie na pewno, ale nie tak radykalna jakby chciał Mikke czy Ron Paul w USA. Stworzy się jakaś hybryda może z mniejszym socjo.
To nie chodzi czy mam cos do stracenia- 2 razy głosowałem juz na JKM żeby namieszali w parlamencie i zmarnowałem głos.Ile można? Jakby byli mądrzy to by się dogadali z Prawicą Jurka i PJN-em i wprowadzili być może kilku posłów.Tak to nie maja szans na wejście do parlamentu. Liczysz że partia która nie może uzbierać głosów żeby sie zarejestrować nagle uzbiera 1 mln podczas wyborów? Bez żartów.Kto chciał to podpisywał listy w każdym większym mieście
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej