Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#4705
Stary 29.08.2011, 14:07
Michal_1990 napisał(a):Wyświetl post
Czemu ręce opadają ? Ja osobiście chciałbym, żeby kiedyś Wisłę prowadził ktoś z tej listy.
Jeśli chodzi o Maaskanta, to nie wyniki powodują wzrost krytykantów Holendra, tu chodzi o to, że gra ofensywna Wisły opiera się na indywidualnych zrywach piłkarzy - zwłaszcza trio Melex - Iliev - Małecki gra troszkę zbyt indywidualnie, a Biton czy Genkov nie mają sytuacji, strzelone gole są raczej efektem przypadku. O ile ze słabym Skonto u siebie jeszcze jakoś to zdało egzamin, o tyle w lidze idzie nam jak po grudzie. Pomijam mecze z Litexem i Apoelem, bo chodzi tu o mecze, gdzie rywal jest słabszy i to Wisła prowadzi grę.
Atak pozycyjny sprawia problem wszystkim czołowym Polskim drużynom. Sprawia problemy naszej reprezentacji. Tak więc nie jest to przypadek odosobniony. Według mnie, o ile pewne rzeczy da się w jakimś zakresie wytrenować, to i tak jakość tej gry zależy w głównej mierze od zawodników, od tego co grali i czego zostali nauczeni, zanim przyszli do Wisły. I tu należałoby się zastanowić czy mamy zawodników, którzy zjedli zęby w drużynach, dążących zawsze do zdominowania przeciwnika, mających grę pozycyjną we krwi, czy też piłkarzy podobnych do naszych, opierających się na indywidualnych akcjach, ewentualnie grze z klepki z kolegą z drużyny, którzy najlepiej czują się w grze z kontry? Drugą sprawą do przemyśleń jest to, czy większość naszych piłkarzy prezentuje klasę zdecydowanie wyższą od ligowych "solidnych" rzemiechów? Bo jeśli nie, to skąd takie oczekiwania?
Odpowiedz cytując