flamengista napisał(a):

|
Diaz - 4/10. Najsłabsze ogniwo, większość akcji cypryjskich szła jego stroną, nie zablokował ani jednego dośrodkowania. Przegrywał większość pojedynków 1 na 1.
|
Kurcze, oglądałem zupełnie inny mecz. Jasne, że jeśli wszystko idzie stroną Diaza, to wówczas jest więcej sytuacji, w których coś się przeciwnikowi uda. Jakość obrońcy wówczas mierzy się nie tylko tym, czy w ogóle przepuści przeciwnika, ale też tym, co przeciwnik może potem zrobić z piłką. Diaz kilka razy nie dopuścił przeciwnika do zagrania (np. pierwsza akcja Apoelu, pięknie przyblokował piłkę i wyszła na aut bramkowy), a potem w zależności od tego jak Apoel atakował, to albo nie dal rady Diazowi, albo Diaza przeszedł, ale ten naciskał w taki sposób, że Apoel nic z tą piłką nie mógł zrobić. W ostateczności (były ze dwie takie sytuacje), dobrze Diazowi pomógł Chavez, co też nie jest niczym nadzwyczajnym i niczego Diazowi nie ujmuje.
Naprawdę, cała obrona grała doskonale, nie rozumiem dlaczego taka niska ocena dla Diaza. Jeśli ktoś w tym meczu mógł grać lepiej, to raczej trzeba szukać wśród piłkarzy ofensywnych.