Pablo84 napisał(a):

koleżko, za sam awans do LM jest 7 mln EURO czyli 28,231 mln złotych. a nie zapominaj, że jest opcja na 3 miejsce w grupie, gdzie dojdzie dodatkowa kasa. Nie wierzę, że w przypadku awansu nie zyskamy nowego sponsora strategicznego, do tego dojdą prawa telewizyjne, kasa ze sprzedaży biletów, skyboksów,zawodników.
Wisła może finansowo odskoczyć na lata świetlne innym polskim drużynom i tylko od Cupiała zależy ile sobie z tej kasy wezmie a ile przeznaczy na wzmocnienia.
Mając takich fachowców jak Valckx, zaczelibyśmy ściągać zawodników dla nas wczesniej niedostępnych zastępując nimi tych graczy, którzy wczesniej odeszli za grube milony.Organizacyjnie Wisła bije zdecydowanie każdy inny polski zespól.
|
To jest najgorsza głupota powtarzana już wszędzie gdzie się da. Odskoczyć finansowo na lata świetlne od reszty ligi? Niby jak? Pomyśl sobie, że doczłapiemy do LM, zajmiemy tam nawet to 3 miejsce w grupie i od razu to będą złote góry? Nakupujemy zawodników kosztujących po 1,5-2 mln euro sztuka i będziemy wymiatać? Nikt w tym klubie nie jest takim idiotą żeby coś takiego wymyślić. Można zarobić te mityczne 10 mln ojro na LM i nie obronić MP. Zostaniemy z zajebistymi zawodnikami, którym nie będzie z czego kontraktów zapłacić.
Jedyna szansa na jakiekolwiek odskoczenie od reszty to inwestycja tych pieniędzy w bazę treningową i szkółkę. Wtedy miałoby to "ręce i nogi. Zresztą to jest Polska. Tutaj można każda kasę przepierodolić, więc pewnie zniknęła by w kieszeni Pana Cupiała i nikt nie mógłby mu mieć tego za złe.
Zresztą ta rozmowa jest nie na miejscu, przynajmniej teraz. Przed nami APOEL, od którego możemy spokojnie wyłapać wpieról i liga w której po dwóch meczach mamy 2 pkt.