0 22 napisał(a):

|
Ostatnio został nawet obalony motyw, że jak ktoś ze wschodu wejdzie do LM to będzie masakrował ligę. Cluj jest średniakiem, Unirea spadła, Lewski przegrał i drugi rok z rzędu rządzi Litex..
|
Pewnie dlatego obalony mit, że dla kogoś wschód to Karpaty, a nie ex ZSRR.
W ostatnich 2 dekadach wschodnie kluby, które w Europie coś znaczyły to: Spartak Moskwa, Dynamo Kijów, CSKA Moskwa, Zenit St. Petersburg i ostatnio Szachtar Donieck.
I obiecuję Ci, że żadne Schalke, PSV czy Seville nie chciałyby ich w grupach LM czy LE spotykać. Więc nie tłumacz obalenia mitów niepowodzeniami klubów jugolskich, rumuśkich czy bułgarskich.