Bartoch3tsw napisał(a):

|
A czy Urząd Stanu Cywilnego może wysłać pocztą Akt Urodzenia ?
|
Pewnie tak. Przy wyrabianiu dowodu osobistego i oddaniu jedynego odpisu doradzano mi listowne załatwienie sprawy, więc pewnie tak się da

Trzeba jedynie wypełnić specjalny wniosek. Niestety, tylko przy wyrabianiu d. o. jest darmowe - musisz wypełnić specjalny wniosek z podaniem powodu. Jeżeli powód jest inny niż dowód osobisty (i pewnie szereg innych, papierkowych wymagań) to niestety musisz zabulić. Ale nie pytaj o szczegóły, bo ich nie znam
