Wyświetl pojedynczy post
AYALA
Senior Member
 
Od: 07.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#49975
Stary 05.07.2011, 13:09
HEDu napisał(a):Wyświetl post
a ja mam pytanie. Wszyscy mowia ze Genkov to klasyczna 9, a co to znaczy? Jest klasyczna 10,11 i co to za pozycje na boisku? W Jadze Franek gra srodkowego napastnika a jest niski, co to za pozycja, jaka klasyczna x ?
klasyczna 9-tka to powiedzenie pochodzi z czasów gdy numery na koszulkach były od 1 do 11.Teraz sobie można wybrac dowolny numer np. 22 i grac w ataku.W dawnych czasach z 9-tka grał zazwyczaj najbardziej bramkostrzelny napastnik (zazwyczaj rosły) taki od wykańczania akcji i przeciwnika.
O rosłych napastnikach takich powyżej 185 cm mówi sie czasem "napastnik w Angielskim stylu" bo zazwyczaj dobrze gra głową z czego słyną na Wyspach
Ostatnio edytowane przez AYALA : 05.07.2011 o godz. 13:22.
Odpowiedz cytując