HEDu napisał(a):

|
a ja mam pytanie. Wszyscy mowia ze Genkov to klasyczna 9, a co to znaczy? Jest klasyczna 10,11 i co to za pozycje na boisku? W Jadze Franek gra srodkowego napastnika a jest niski, co to za pozycja, jaka klasyczna x ?
|
klasyczna 9-tka to powiedzenie pochodzi z czasów gdy numery na koszulkach były od 1 do 11.Teraz sobie można wybrac dowolny numer np. 22 i grac w ataku.W dawnych czasach z 9-tka grał zazwyczaj najbardziej bramkostrzelny napastnik (zazwyczaj rosły) taki od wykańczania akcji i przeciwnika.
O rosłych napastnikach takich powyżej 185 cm mówi sie czasem "napastnik w Angielskim stylu" bo zazwyczaj dobrze gra głową z czego słyną na Wyspach