Uran235 napisał(a):

|
Uspokoję Was z tym nieszczęsnym prawem pierwokupu. Jeżeli taka klauzula jest zapisanma w kontrakcie, to nie trzeba jej realizować po wygaśnięciu umowy wypożyczenia, wręcz przeciwnie, należy ją zrealizować przed jakąś określoną datą. Załóżmy, że awansujemy do LM, w budżecie pojawi się kasa, a Maaskant po kilku tygodniach współpracy będzie przekonany, że Biton jest wart zapisanej w umowie kwoty. Możemy klauzulę wykupu zrealizować już wtedy - jeszcze zanim zawodnik się rozreklamuje i zacznie myśleć o przenosinach do jeszcze lepszego klubu. Bitona będziemy mogli wykupić dowolnego dnia między dniem podpisania umowy o wypożyczeniu, a nieprzekraczalnym terminem podjęcia decyzji o wykupieniu zawartym w umowie.
|
Tak - tylko rzecz w tym czy ona jest w przypadku Bitona czy nie. A w tym przypadku chyba przydałaby się. Ogólnie jeśli uda się zamknąć w nabliższych dniach wszystkie 6 transferów to jak dla mnie wygląda na to, że Stan się spisał. Tak właśnie powinno było być za Skorży, Engela (np. stoper), Kasperczaka (Anderlecht). Oczywiście na boisku okaże się co Oni wszyscy warci, ale jestem dobrej myśli.