murray napisał(a):

|
Bo pójdą pracować gdzie indziej = nie będzie miał zysków.
|
Tylko, że rynek pracy nie jest cudownie elastyczny, nie zawsze można po prostu "iść gdzie indziej", a tam gdzie się idzie, pracodawca, który już uzyskał pewne profity od państwa z tytułu zmniejszenia obciążeń, niekoniecznie musi być zainteresowany zatrudnianiem i likwidowaniem bezrobocia. Oczywiście dodatkowa para rąk do pracy w perspektywie może również oznaczać dodatkowy zysk ale czy nie lepiej bardziej eksploatować tych już wypróbowanych?