westersyl napisał(a):

|
Jeśli Diaz to nasz jedyny zawodnik obok Plaijcia na lewą obronę to mimo wszystko nadal będzie można uznać że nie mamy lewego obrońcy. Diaz minimalnie lepszy w defensywie choć i tak ze swoją zwrotnością jest bardzo prosty do ogrania. Dragan natomiast w przeciwieństwie do Diaza nie oddaję piłki przeciwnikowi za darmo wykopując ją przed siebie. Także pożytek z ich gry na tej pozycji może być podobny.
|
Co ty palisz? W
każdym meczu Paljić miał taką sytuację, że z 10, 12 metra wybijał piłkę i trafiała ona do przeciwnika w okolicach 20!
Moim zdaniem Diaz jest silniejszy, lepiej odbiera piłkę, lepiej gra głową i lepiej się ustawia, z kolei Paljić przede wszystkim jest szybszy i zwrotniejszy. Obu zdarzają się karygodne błędy w wyprowadzaniu piłki i obaj nie odpuszczają. W ofensywie mimo wszystko plus po stronie Diaza - Paljić nie ma wrzutki.
Wydaje mi się, że wiele będzie zależeć od przeciwnika: jeśli będziemy grać z Zagłębiem czy Lechią to zagra Paljić, w meczu z Polonią albo Lechem zagra Diaza, zależy to od charakterystyki skrzydłowych przeciwnika.