Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
dulli78
Senior Member
 
 
Od: 06.2011
Skąd: z podziemia

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#14201
Stary 16.06.2011, 20:13
Kociewiak napisał(a):Wyświetl post
Dlatego w I lidze powinny być bardzo duże wymogi licencyjne i surowo przestrzegane
W kwestii finansów klubu - pełna zgoda, powinny być przejrzyste a długi spłacane. Natomiast mam wątpliwości co do infrastruktury. Wszystkie kluby, które mają nowe stadiony przecież nie finansowały ich budowy czy przebudowy - kasa szła z budżetu miasta. Wyjątek stanowi Zagłębie Lubin ale KGHM to firma państwowa będąca na garnuszku polityków. Dlaczego takie kluby jak Ruch, Górnik, Widzew czy ŁKS mają być "poszkodowane" tym, że dane miasto nie chce lub nie może wysupłać w budżecie kwoty ok 200 - 300 melonów na nowy stadion? Dużo się w tej kwestii poprawiło ale do tego potrzeba czasu i tu trzeba być elastycznym, bo nie każdy rejon Polski to "el dorado". Jest jeszcze inne wyjście - stworzenie polskiej wersji NBA: kto ma kasę to gra ale to rozwiązanie jest dla mnie do bani.
"Czuć się w klubie swoim, jak w domu ojczystym, oddychać pełną piersią, podkreślać na każdym kroku swój czysto-narodowy, a w czasach zaborczych także niepodległościowy charakter"




Odpowiedz cytując