|
robin hood, jak najbardziej zgoda, że bandytyzm powinno się tepić - czy to na stadionie czy gdziekolwiek indziej. Aczkolwiek nie może być tak, że za wybryki garstki osób każe się tysiące niewinnych. Cała akcja - tak, w istocie - jest winą:
primo - policji, która jest nieudolna, bo nie potrafi wyłapać garstki zadymiarzy
secundo - Tuska, który zamiast zadbać o to by policja była kompetentna (jako premier!), to woli zrobić pokazówkę, która w dłuższej perspektywie nic nie zmieni, z wyjątkiem sondaży wyborczych.
Czasy, owszem zmieniły się i chwała Bogu. Szkoda tylko, że ciągle zdarza się stosowanie metod z epoki poprzedniej - tj. odpowiedzialności zbiorowej. Co gorsza: jest na to społeczne przyzwolenie...
Tylko jeden klub kocham aż po grób!
__________________________________________________
Lubisz dobrą fantastykę? Jeśli tak, to zapraszam na moją stronę:
https://www.patreon.com/ArturPlatek
|