GajowyDrwal napisał(a):

Jechałem w marcu samochodem 550 km, około 6 godzin trasa z trzema chyba przerwami. Od Brna leci się już cały czas autostradą, więc nie jest źle.. Można też jechać A4 a potem Nysa i Kłodzko, znacznie krócej bo wychodzi ponizej 500, ale trzeba liczyć się z małymi korkami po zjeździe z A4.
Koszt przejazdu zależy już od tego czym będziesz jechał, plus winietka na czeski autostrady 10 dniowa 55 złotych, lub miesięczna 72 złote.
Inna sprawa, że w zasadzie polecałbym chyba pociąg. W samym centrum jest zakaz parkowania dla nie rezydentów - musisz sobie to wykupić, bądź zaparkować na prywatnym parkingu.
W Pradze mają świetną komunikację - oprócz metra, tramwaje - jeżdżą tak często, że na rozkładach masz rozpisane tylko niskopodłogowe, pozostałe jeżdżą co 3-4 minuty...
|
Również polecam pociąg, np. do Cieszyna PL, spacer do Cieszyna CZ. następny do Pragi tanio i szybko. W Pradze opłaca się kupić dzienny bilet i jeździć wszystkim co jeździ... no i pić piwo ile wlezie!