Wyświetl pojedynczy post
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2327
Stary 05.05.2011, 19:51
Kaan napisał(a):Wyświetl post
Ale tu nie chodzi o bezpieczeństwo stadionów. To ma byc kara - jak bedziecie dalej podskakiwac to zamkniemy stadiony na dłużej.
Podobnie odczytuję tą dezycje .

Nie znaczy że ją popieram , ale ona ma ewidentnie taki kontekst . Ma to zmobilizować kluby do zajęcia się "bandytami stadionowymi " , bo niestety ale większość nie robi dosłownie nic . Oczywiście inna sprawa to zmiana prawa aby było bardziej restrykcyjne , bo niestety ale większość bandytów czuje się na stadionach totalnie bezkarna . Na pewno nie tędy droga .

Pytanie co robiła policja na pucharze Polski , czy ściągnięto te jednostki policji , aby stworzyć sobie iluzję prewencji ? jakim cudem nie zatrzymano ani jednej osoby po tych zajściach ?

Niektórzy tutaj są oburzeni zamknięciem stadionów na jeden mecz . Oczywiście , to nic nie zmieni . U wielu wywoła dodatkową flustracje , straca na tym kibice , widzowie , klub . Niestety , ale obowiązuje coś takiego jak masowa odpowiedzialność za grzechy jednostek . Każdy na pewno się z tym spotkał i wie że choć nie jest to sprawiedliwe to poniekąd jest lekcją dla wszystkkich .

Jestem ciakaw jakie były reakcje wszystkich kibiców w Angli po zaieszkach w Heysel w 85 roku ( niestety sam urodziłem się 4 lata później ) , kiedy to wszystkie angielskie kluby zostały wyrzucone z pucharów na 5 lat . Dotkneło to 16 klubów ( w praktyce wszystkie ) , a winne było teoretycznie jedno zdarzenie - finał Juve - Liverpool . Czy wtedy było to sprawiedliwe ? Czy jednak ta kara zmieniła angielskie stadiony i bezpieczeństo na nich na lepsze ? to każdy oceni według swojego uznania

Oczywiście tamtych wydarzeń nie można absolutnie porównywać do zajść z finału PP , ale nie wyobrażam sobie reakcji kibiców , gdyby takie zdarzenia miały miejsce w Polsce , gdyby wymierzono aż taką karę ... jeśli po zamknięciu stadionu na jedno spotkanie sa takie reakcje ( dramatyczne )...

Inna sprawa że "kibolom " Legii nazbierało się naprawde wiele za ostatnie 10 lat , a praktycznie nigdy nie spotkała ich kara która by chociaz troche odczuli ( nawet wyrzucenie z jednej edycji pucharów nic nie dało ) . Niech nie robią teraz z siebie takich niewiniatek .
Ostatnio edytowane przez Karherop : 05.05.2011 o godz. 19:53.
Odpowiedz cytując