Wyświetl pojedynczy post
Titto
Senior Member
 
Od: 07.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#44001
Stary 05.04.2011, 18:51
bonawentura napisał(a):Wyświetl post
Owszem, obecny skład na LM i europejskie puchary to stanowczo za mało. Narazie mamy solidną drużynę, która jednak potrafi sprawić niemiłą niespodziankę, jak ta w meczu z Polonią Bytom. Boję się, że na wyjazdach nasz zespół może grać gorzej i będzie to powodowało straty punktów. Ale przechodząc ad rem do treści tego tematu - wskutek kontuzji Bunozy potrzebne nam będą 4 transfery latem, a mianowicie:
- lewego obrońcy
- środkowego obrońcy
- środkowego pomocnika - kreatora gry
- napastnika

Pragnę napisać jeszcze trochę wyjaśnień co do braków w naszym składzie - potrzebny jest nam lewy obrońca, a nie prawy, bowiem na prawej obronie oprócz Cikosa może grać ewentualnie Jaliens - uważam, że lewa obrona jest priorytetem, a to z tego względu, że Paljic różnie się na tej obronie spisuje, a po drugie nie jest nominalnym obrońcą. Dlatego potrzebujemy solidnego lewego obrońcę, który "z marszu" wejdzie do pierwszego składu.

Środkowy obrońca -j.w. - związane jest to z brakiem Bunozy a i potrzeba by było mieć drugiego lewonożnego środkowego obrońcę, może nawet bardziej doświadczonego niż Bunoza.

Drugi środkowy pomocnik w drużynie jest wręcz konieczny. O ile w chwili obecnej, przynajmniej teoretycznie, nie potrzebujemy defensywnego pomocnika, bo na tę pozycję mamy Sobola i Wilka, to w środku pola obok Meliksona tak naprawdę nie ma zawodnika, który potrafiłby podobnie jak Maor chwilę "poholować" piłkę i podać prostopadle. Jirsak narazie ze swej roli się kompletnie nie wywiązuje, popełnia mnóstwo błędów w ustawieniu i gdy ma piłkę zachowuje się jakby go ta piłka "parzyła". Jednym słowem potrzebny jest nam taki drugi "myślący" Melikson.

Do ataku potrzeba również zawodnika o innych parametrach niż Genkov - nieco niższego i zarazem szybszego ale dodatkowo bardzo silnego. Jako przykłady takich zawodników widzę tego Jamajczyka z Vaalerengi, czy Dwaliszwiliego grającego w Izraelu.
A co z prawym obrońcą?!
Z całym szacunkiem dla Cikosa, ale jest to chyba za słaby zawodnik na Wisłę...
Przyjdzie jakiś mecz w europejskich pucharów i będą robić go jak dziecko.
Ostatnio edytowane przez Titto : 05.04.2011 o godz. 18:57.
Odpowiedz cytując