Kris Dee napisał(a):

Uzasadniłem dlaczego powinna być dwójka defensywnych pomocników. Przy dwóch ofensywnych bocznych obrońcach i jednym defensywnym pomocniku, po stracie piłki takie jaja wychodzą:
|
No ale nigdy cos takiego sie nie dzieje.. Nigdy nie powinno 2 bocznych obroncow wychodzic (nie mowimy o skrajnych przypadkach). Jezeli prawy obronca wychodzi do przodu, to cala linia obrony na tej samej wysokosci przesuwa sie w prawo tj. prawy srodkowy obronca gra wtedy bardziej jako boczny, lewy obronca jako srodkowy, a wtedy lewy pomocnik w razie potrzeby przesuwa sie na lewa obrone, ale to bardziej przy 4-4-2, przy 4-3-3 i bardzo wysoko grajacych szkrzydlowych to oni raczej do defensywy malo wracaja. Wiec w tym przypadku najczesciej defensywny pomocnik schodzi na stopera. To sa rzeczy, na ktore malo sie zwraca uwage, a nawet nie grajac wczesniej w pilke i nie bedac uczonym tego, nawet sie uwagi nie zwraca. I to tylko jesli chodzi o stadion, w telewizji jeszcze mniej to widac.
Swietnym przykladem jest Barca, bo kazdy mysli ze swietnie graja w ofensywie i tyle. Ale ich sila polega tez wlasnie na ruchliwosc i przesuwaniu. Mimo ze akurat w ich przypadku prawie caly czas 2 bocznych obroncow atakuje, to jednak poprzez ciagle przesuwanie i asekuracje, rzadko kiedy sa kontrowani.
Aha, no i Twoj graf nie ma kompletnie sensu, bo jak jest atak, to stoperzy nie stoja przy lini pola karnego tylko przy lini srodkowej, a Sobol jeszcze wyzej zeby wlasnie takich dziur nie bylo i zeby zawezic srodek pola.