|
Na pewno gorzej, z kilku względów:
- cen biletów podobnych do tych z Legii nikt nie da, zwłaszcza, że nawet przy cenach średnio 2-3x niższych jest krzyk, że za drogo.
- miejsc biznesowych praktycznie nie ma. Sektor VIP na zachodniej to zwykła trybuna tylko z lepszymi krzesełkami, a nie jak na Legii sektor business, gdzie każdy gość skorzystać może z restauracji i business klubu, a poprzez członkostwo zyskuje zniżki na wynajem business klubu czy innych powierzchni komercyjnych (obszerne studia TV), oraz zniżki w sklepie klubowym
- merchandising u nas raczej nie zda egzaminu, chociaż tutaj wszystko w rękach klubu.
- catering to my mamy prowizoryczny, bo w przeciwieństwie do stadionu Legii kiosków nie wybudowało miasto. Jeśli Wisła zdecyduje się na zrobienie tego za własną kasę, to po jakimś czasie na pewno zacznie przynosić czyste zyski, ale nie ma takiego startu jak Legia, gdzie nic nie musieli inwestować w kioski.
No i tak jak mówię, stadion Legii ma właśnie business klub, klub fitness, które będą przynosić masę zysków.
Ciekawe jak będzie kształtować się cena wynajmu naszego stadionu, bo za 4mln jak Legia to go nie dostaniemy niemal na wyłączność.
Miasto chciało 1% wartości bez powierzchni komercyjnych (czyli biur i skyboxów), czyli wyjdzie to nas 5,5mln PLN bez jakichkolwiek funkcji poza dochodami z kibiców. Za wynajem powierzchni pod kioski też chcieli oddzielnie kasę.
Bardziej prawdopodobna jest wersja taka, żeby Wisła nie traciła na stadionie, niż na nim zarabiała.
|