AYALA napisał(a):

|
w Polsacie podali że 2,5 mln zł dziennie kosztuje nas utrzymanie naszego Wojska w Afganistanie.Amerykanie pojechali tam po rope a MY po co ?
|
A my, żeby nasze kobiety czuły się bezpiecznie gdy my polujemy- czy jakoś tak.
Uważam, że to świetna sprawa (poza względami politycznymi), że nasi tam siedzą. Co ma wojsko, w koszarach całe życie spędzić? Takiego poligonu jak tam, nigdzie nie będą mieć. Powinniśmy, jako Państwo, wysyłać ich gdzie się tyko da. Może tylko jako siły "pokojowe" ale w nieco innym tego słowa znaczeniu niż to propagują amerykanie.
Parę dni temu, w radiowej Trójce, "artyści" rozmawiali o paszportach polityki. I uznali, że na kulturę/sztukę powinno iść tyle samo z budżetu państwa, co na armię. Nic nadzwyczajnego, po prostu w razie agresji któregoś z ościennych państw pokażemy im tvp kultura. Sami odejdą skąd przyszli ;-)