lazy napisał(a):

Jedno zasadnicze pytanie do westersyla, wolfy'iego i jeszcze paru osób pomstujących na politykę transferową:
Po co wg Was Cupiał zatrudniał Valckxa?
Mógł przecież zatrudnić Jacka, Grzesia lub innego Tadka. Mógł przecież nikogo nie zatrudniać. Olać stanowisko dyrektora sportowego. To już było.
Jeżeli ktoś z Was powie że to miało być "mydlenie oczu kibicom" to sorry ale to brzmi tak niepoważnie że aż bezsensownie. Po kiego grzyba Cupiał ma się martwić zdaniem kibiców? Nawet nie zdaniem ale samopoczuciem?
Jak dla mnie Valkx przyszedł w konkretnym celu - ma znajdować i sprowadzać do klubu takie perełki jak Marcelo lub Kuba. Perełki które będzie można sprzedać po 2,3 sezonach z ogromnym zyskiem. Po to go zatrudniono. Dlatego mamy w końcu skautów. Dajcie sobie w końcu niektórzy na wstrzymanie - to jest biznes, a nie emocjonalne rozterki zakochanego nastolatka. KLUB TO BIZNES. Ma zarabiać. Im więcej tym lepiej. Dlatego każdy był, jest i będzie na sprzedaż. Dlatego sprzedali Brożków.Dlatego do klubu będą sprowadzani perspektywiczni gracze i dlatego zostaną potem sprzedani jeśli się znajdzie na nich kupiec.
Dlatego Cupiał nie zepsuje swojej spółki i nie spuści jej do 1 ligi, nie wyprzeda wszystkich zawodników i nie doprowadzi klubu do upadku.
|
Racja. Dodam od siebie, że klub to biznes, który daje wiele radości. Wszystko rozbija się w tej branży o to, aby uzyskać jak najwięcej radości, najmniej płacąc. Dlatego jak w handlu trzeba tanio kupić, drożej sprzedać. W końcowym rozrachunku i tak wszyscy są na minusie, ale nie wszyscy na takim samym

Myślę, że tak jak przedmówca twierdzi Stan ma za zadanie zrobić z Wisły dobrą trampolinę do zachodniej piłki. Dzięki Holendrowi i tworzącej się siatce skautów chce tanio kupować, promować i sprzedawać, przy tym osiągając sportowo jak najwięcej - jednym słowem chce się bawić w miarę rentownym przedsiębiorstwem, bo on tę zabawkę kocha i według mnie nie rzuci.
"O, jakże szybko nastrój prysnął wzniosły!
Albowiem w kraju tym zaczarowanym,
gdzie — jak w złej bajce — ludźmi rządzą osły,
jakież tu mogą być właściwie zmiany?
Tu tylko szpiclom coraz większe uszy
rosną, milicji — coraz dłuższe pałki,
i coraz bardziej pustka rośnie w duszy,
i coraz bardziej mózg się staje miałki.
Tu tylko może prosperować gnida,
cwaniak i k...a, łotr i donosiciel ."
Janusz Szpotański