Wyświetl pojedynczy post
pzkwr
Senior Member
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#300
Stary 28.12.2010, 22:47
Jachcik napisał(a):Wyświetl post
A może mógłby ktos polecić, książki które mają za zadanie wymusić w człowieku refleksje czy Bóg naprawde istnieje, jakieś powątpiewanie w wiare itp?
Nie wiem, czy miałeś na myśli coś z pogranicza filozofii. Jeśli tak, to polecam Emila Ciorana, rumuńskiego pisarza i filozofa zamieszkałego we Francji. Nie jest to lektura do poduszki, ale jak szukasz czegoś zmuszającego do refleksji to warto spróbować, np. "Zły demiurg" czy "Na szczytach rozpaczy". To rozważania, w dużej mierze o Bogu, sceptyka, człowieka głęboko przesiąkniętego pesymizmem, szukającego odpowiedzi. Poza głębią przemyśleń, fantastyczny, niepowtarzalny styl.

"Sceptycyzm jest ćwiczeniem się w trzeźwieniu z urzeczeń"
rrr
Odpowiedz cytując