Jachcik napisał(a):

|
A może mógłby ktos polecić, książki które mają za zadanie wymusić w człowieku refleksje czy Bóg naprawde istnieje, jakieś powątpiewanie w wiare itp?
|
Nie wiem, czy miałeś na myśli coś z pogranicza filozofii. Jeśli tak, to polecam Emila Ciorana, rumuńskiego pisarza i filozofa zamieszkałego we Francji. Nie jest to lektura do poduszki, ale jak szukasz czegoś zmuszającego do refleksji to warto spróbować, np. "Zły demiurg" czy "Na szczytach rozpaczy". To rozważania, w dużej mierze o Bogu, sceptyka, człowieka głęboko przesiąkniętego pesymizmem, szukającego odpowiedzi. Poza głębią przemyśleń, fantastyczny, niepowtarzalny styl.
"Sceptycyzm jest ćwiczeniem się w trzeźwieniu z urzeczeń"