Wyświetl pojedynczy post
murray
Senior Member
 
 
Od: 05.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#37501
Stary 24.12.2010, 14:02
igortsw napisał(a):Wyświetl post
Właśnie przed chwilą tym samym zaskoczyła mnie ciocia wikipedia. 175 to może mieć boczne obrońca, ale stoper... szczególnie w lidze gdzie raczej futbol techniczny przegrywa z siłowym, może mu się cieżko grać.

Jak dotąd dobrym rozwiązaniem byli wysocy, silni stoperzy Marcelo(191), Głowacki (186) czy nawet Cleber(183) co też sprawdza się w innych klubach z naszej rodzimej ekstaklasy Amica: Arboleda(188), Bosacki(189) Legia: Choto(192 przy 99 kg wagi...). Wyżej wymienieni zawdonicy to głównii stoperzy ligi w ostatnich latach, mało kto z niższym wzrostem na tej pozycji zbiera wysokie noty za grę u nas.
A Cannavaro? Wzrost jest mile widziany, ale nie jest warunkiem koniecznym do statusu dobrego stopera. O wszystkim decyduje umiejętność ustawienia się, szybkość i technika odbioru piłki.
Odpowiedz cytując