sportnh napisał(a):

|
Ten gosc z ghany za wikipedia ma 175 cm. Nie jest trochę za niski na stopera ;-) ?
|
Właśnie przed chwilą tym samym zaskoczyła mnie ciocia wikipedia. 175 to może mieć boczne obrońca, ale stoper... szczególnie w lidze gdzie raczej futbol techniczny przegrywa z siłowym, może mu się cieżko grać.
Jak dotąd dobrym rozwiązaniem byli wysocy, silni stoperzy Marcelo(191), Głowacki (186) czy nawet Cleber(183) co też sprawdza się w innych klubach z naszej rodzimej ekstaklasy Amica: Arboleda(188), Bosacki(189) Legia: Choto(192 przy 99 kg wagi...). Wyżej wymienieni zawdonicy to głównii stoperzy ligi w ostatnich latach, mało kto z niższym wzrostem na tej pozycji zbiera wysokie noty za grę u nas.