grzechu1991 napisał(a):

|
Może Potop, Pan Wołodyjowski z Polskiej, a np. Don Kichot z literatury obcej?
|
A ,,Potop" to nie bardzo bo za długie

. Tzn i tak zamierzam same streszczenia przeczytać, czy jednak proponujecie całość?
Co do tych katastrof to filmów to jest dużo nawet (kiedyś na TVP 1 leciały co wtorek katastroficzne, nie mogę sobie jednak żadnego tytułu przypomnieć), a do literatury to może coś z końca świata, apokalipsa te sprawy.