Co do stadionu Cracovii i kładki mam odmienne zdanie. Ale rozumiem, że w mogą się podobać.
Natomiast nie rozumiem jak można bronić fontanny

Co do Małego Rynku i Placu Szczepańskiego też mamy inne spostrzeżenia.
Z pochwałami CORT wstrzymam się aż dokończą inwestycję.
Pomysł jest niezły - zobaczymy jak wykonanie i aranżacja przestrzeni wokół.
Cytat:
Wybacz, ale nie jestem typowym Polakiem i staram się dostrzegać także dobre cechy
|
Ja również się staram.
Jednakże stawiam wyżej poprzeczkę takiemu miastu jak Kraków. Nie mogę znieść miernoty i tandety.
I zaryzykuję, że chyba mam większe porównanie
Cytat:
|
Pokazujesz fotki z testów oświetlenia. Obecnie fontanna jest podświetlona na biało.
|
Wierzę na słowo.
Opierałam się na komentarzach osób, które widziały ow test i na artykule w necie.
Sama fontannę widziałam tylko za dnia.
Cytat:
|
Konkurs był międzynarodowy. Powinnaś o tym wiedzieć.
|
Nie - nie wiedziałam.
W ogóle o konkursie dowiedziałam się późno.
A patrząc na wyniki ( 2 pierwsze miejsca i wyróżnienia ) - raczej nie uczestniczyły w nim znane firmy i nazwiska.
Bo nie sądzę aby przegrały z kimś, kto praktyczne jest "no name".
I w związku z tym, śmiem zaryzykować teorię, że konkurs nie był zbyt dobrze nagłośniony.
A wygrał krakowski architekt, kolega Andrzeja Wyżykowskiego ( przewodniczącego jury ) z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.
Kolejny przypadek ?
Na podobnej zasadzie zlecenia dostawał Kadłuczka czy Obtułowicz.
Cytat:
Budżet to inna sprawa. Pamiętajmy jednak, że większy nie gwarantuje lepszego projektu
|
Ale zwiększa prawdopodobieństwo udziału architektów znanych i cenionych.
Cytat:
Ale zgadzam się, osobiście dałbym więcej pieniędzy na konkurs. Być może wygrałaby jakaś prawdziwa "perełka" 
pozdrawiam
|
Patrząc na wykonanie, też nasuwa się pytanie o budżet.
I nadzór.
p.s.
Libeskinda dzieło bardzo eleganckie.
Ale za duża skala jak na Rynek
