anka1906 napisał(a):

mam prośbę, wie ktoś może co to za rzeźba, uwaga opisuje 
kobieta żołnierz klęczy obok umierającego żołnierza, trzyma go za rękę, on ma głowę na jej kolanie. Chyba wykonana z brązu.
Bardzo proszę o odpowiedz.
|
Pomnik sanitariuszki w Kołobrzegu
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_...o%C5%82obrzegu
badziewie jakich mało
Jest legenda związana z tym pomnikiem. Podobno kiedy pobliskie Liceum Medyczne ukończy jakakolwiek dziewica to ta sanitariuszka powstanie z postumentu i zatonie w morzu
