
|
|||||||
| Hyde Park Sportowy (moderowane) Odpowiednie miejsce do wymiany poglądów na tematy sportowe, nie tylko piłkarskie, nie dotyczące jednak bezpośrednio "Białej Gwiazdy". O sytuacji w reprezentacji, innych polskich klubach czy ligach na świecie oraz o innych dyscyplinach sportu piszcie |
![]() |
|
|
Narzędzia tematu | Tryby wyświetlania |
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: inąd
Offline |
#151
|
![]() No i krucyfiks, z tego przydkiego kaczatkątka chyba wyrośnie łabędź ![]() Wiem że po wyglądzie bolidów nie ma sensu oceniać ich możliwosći jednak czuję że w pierwszych wyścigach kolejność zespołów powinna wyglądać następująco PS: zwróćcie uwagę na naklejkę "Uwaga, wysokie napięcie" 1. Brzydkie kaczątko ![]() 2. Mclaren ![]() 3. Ferrari ![]() 4. Toyota ![]() 5. Williams ![]() 6. Renault ![]() 7. Red Bull 8. Red Bull 9. Indianie ![]() 10.Ci zieloni Może Renault zbyt nisko oceniam, wkońcu aero przepuśćili przez drugi co do wydajnośći komputer w F1 Xtreme X2. Silniejszą maszynę mają tylko w BMW, Albert 3 następce Albert 2, też giganta. Ferrari dość nisko ponieważ wciąż borykają się z wieloma problemami natury technicznej.
Ostatnio edytowane przez MicK : 20.01.2009 o godz. 12:42.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#152
|
|
Na pierwszy rzut oka to auta wyglądają prawie identycznie
Jedynie toyota ma dziwny nochal, ale mogą mnie oczy mylić. Jedno jest pewne - różnią się kolorem - to widać Jednakże sądzę że mister F1 to Mc. Co klasyfikacji w sezonie 2009 to myślę że czołówka będzie taka: 1. Ferrari - doświadczenie, 2. BMW - bo wcześnie zaczęli przygotowania, 3. Renault - bo mają Alonso, 4. Mc - bo tym razem konstrukcja bez "pomocy" Ferrari ![]() Powody może mało konkretne ale może i się sprawdzą. Mam nadzieję że w nowym sezonie czekają nas niespodzianki i na metach poszczególnych GP będzie misz masz a nie tylko wymiana F z Mc etc |
|
|
|
Senior Member
Od: 11.2002
Skąd: inąd
Offline |
#153
|
![]() Honda mogła by wystartować w tym roku w swoim modelu z '93 roku. tylko trochę zawęzić tylne skrzydło... no i mażną coś zielojnego na nim. |
|
|
|
Piknik
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice
Offline |
#154
|
|
http://globoesporte.globo.com/Esport...A+EXHONDA.html
Wygląda na to, że jednak stajnia Hondy wystartuje w F1. Tylko na następny sezon. Paradoksalnie wynika to ponoć po części z... oszczędności. Zamiast zwalniać pracowników Honda utrzyma ich do końca trwania umowy. No ale najważniejsza jest kasa z Petrobras, sponsora Bruno Senny. Jednak nazwisko robi swoje. ![]()
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|
|
|
|
Piknik
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice
Offline |
#155
|
|
Dziś pierwsze kwalifikacje. Nowy sezon, z nowymi - głupimi zasadami. Punkty praktycznie się nie liczą w walce o mistrzostwo - tylko zwycięstwa.
Z perspektywy Kubicy to raczej zła wiadomość. Podobnie jak brak KERS-u w jego bolidzie. Widać, kto w BMW jest najważniejszy i kogo poświęcono w zeszłym sezonie - by w tym odnosić sukcesy. Cóż, zobaczymy jak Nick the Dick sobie dzisiaj poradzi. Bo na treningach, podobnie jak Kubek nie zachwycał. No i ten kretyński dyfuzor... Choć dzięki niemu będzie trochę śmiechu. Szczególnie jakby wyścig wygrał Button albo Barrichello. ![]()
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2005
Offline |
#157
|
|
Pierwszy Button, szok normalnie.
![]()
Wisła Kraków i wszystko jasne
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2006
Offline |
#158
|
|
Dokładnie tak jak powiedział 4fun punktowanie po staremu, więc ciułacze punktów jak nasz Robert mają większe szanse. Najlepszy w tym sezonie powinien być płacz Hamiltona - dziś ledwo, ledwo 15! Brawo Robert. Brawn Gp poza zasięgiem...
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#159
|
|
Brawo Robert ! Przyznam się,że jestem pozytywnie zaskoczona, bo nie spodziewałam się takiego rezultatu.
Układ pierwszej 10 trochę szokujący, ale dopiero jutrzejszy wyścig zweryfikuje dzisiejsze zadziwiające wyniki. Mała satysfakcja - to miejsce zarozumiałego Nicka -
Ostatnio edytowane przez Silvestro : 28.03.2009 o godz. 08:19.
![]()
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2006
Offline |
#160
|
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2008
Offline |
#161
|
|
brawo Robert!
wg mnie Robert wcale nie jest ciułaczem punktów, wydaje się tak wszystkim bo jest regularny, ale gdy rok temu w pierwszej połowie sezonu BMW jeszcze pracowało nad rozwojem bolidu, zawsze był w czołówce, czyli zdobywał wiele pkt. Czy gdyby cały czas wygrywał też powiedzielibyście że jest ciułaczem bo regularnie zdobywa 10 pkt? wiele osób ma takie wrażenie, bo rok temu często zdobywał małe ilości pkt, ale chyba lepiej zdobyć 1 pkt za 8 miejsce niż nie dojechać prawda? |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#162
|
Rozkład jazdy na 2009 r.Terminarz 2009 termin godz. Grand Prix miasto 29.03 08:00 GP Australii Melbourne - 05.04 11:00 GP Malezji Kuala Lumpur - 19.04 09:00 GP Chin Szanghaj - 26.04 14:00 GP Bahrajnu Sakhir/Manama - 10.05 14:00 GP Hiszpanii Barcelona - 24.05 14:00 GP Monako Monte Carlo - 07.06 14:00 GP Turcji Stambuł - 21.06 14:00 GP Wielkiej Brytanii Silverstone - 12.07 14:00 GP Niemiec Nuerburg - 26.07 14:00 GP Węgier Budapeszt - 23.08 14:00 GP Europy Walencja - 30.08 14:00 GP Belgii Spa - 13.09 14:00 GP Włoch Monza - 27.09 14:00 GP Singapuru Singapur - 04.10 07:00 GP Japonii Suzuka - 18.10 18:00 GP Brazylii Sao Paulo - 01.11 12:00 GP Abu Zabi Abu Zabi ![]()
|
|
|
|
Member
Od: 09.2004
Skąd: Myślenice
Offline |
#163
|
|
Kwalifikacje to żaden szok. Jeśli pozwala się 3 zespołom jeździć na nielegalnej konstrukcji to co się dziwić, że osiągają takie wyniki. W każdym razie brawa dla Roberta, start z drugiej linii to świetny wynik i jutro są szanse na podium.
Powód: błąd
Ostatnio edytowane przez szarkoz : 28.03.2009 o godz. 09:10.
![]()
If you have a closed mind do the same with your mouth.
|
|
|
|
Lokalny Patriota
Od: 05.2005
Offline |
#164
|
|
To pokazuje, że w stawce kierowców F1 wszyscy są znakomitymi kierowcami i każdy z nich kiedy dostaje bardzo dobrze przygotowany bolid bez problemu wygrywa lub notuje bardzo wysokie miejsca w kwalifikacjach, nie sądzę, żeby to był przypadek, tym bardziej, że Brawn na treningach spisywał się elegancko.
Mnie tam cieszy, że tych buraków z McLarena nie było w czołowej dziesiątce, .Kubica - klasa sama w sobie. Jak się BMW nie rozleci to ma ogromne szanse na pudło.![]() |
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Skąd: Niegoszowice / Kraków
Offline |
#165
|
|
Zobaczymy jeszcze jakie mają obciążenie paliwem. Dla mnie dzisiejsze kwalifikacje pokazały, że w tym sporcie w 90% liczy się samochód, bo w tamtym sezonie i Button i Barrichello nie kwaliikowali się do 2 rundy, a teraz przy szybkim bolidzie je wygrywają. Chociaż dzisiaj Robert pokazał, że jako kierowca jest jednym z lepszych
Ps. Popieram Wojtka, też strasznie nie lubię McLarena, a szczególnie gwiazdorka Hamiltona, który nieraz pokazał jak chamsko na torze potrafi się zachować.
Ostatnio edytowane przez gackos : 28.03.2009 o godz. 09:20.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#166
|
|
[QUOTE=szarkoz;699903]Kwalifikacje to żaden szok. Jeśli pozwala się 3 zespołom jeździć na nielegalnej konstrukcji to co się dziwić, że osiągają takie wyniki.
Oj widzę,że jesteś lepiej zorientowany niż zespół sędziowski FIA ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Skąd: Niegoszowice / Kraków
Offline |
#167
|
|
Ja się cieszę, że nareszcie ktoś przechytrzył i utarł nosa potencjalnym faworytom i to jeszcze przez umiejętne wykorzystanie przepisów. W końcu poziom się wyrówna, a inne zaspoły będą musiały dążyć do ulepszenia swoich bolidów. Mam nadzieję, że Robercik jakoś się z tym wszystkim poradzi, a szanse na pewno ma, bo jest chyba najrówniej jeżdżącym kierowcą ze stawki.
![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 10.2007
Offline |
#168
|
|
Po tym, jak FIA uznała ten dyfuzor za dozwolony, kwestią czasu jest, aż wszystkie zespoły zamontują podobny w swoich bolidach. Nie ma bowiem wątpliwości, że dzięki niemu osiąga się wg mnie ok. 0,5 sekundy lepsze wyniki na jednym okrążeniu. Cieszy to, że Kubica mimo braku KERSu i 'poszerzonego' dyfuzora potrafił dotrzymać tempa, może nie Brawn GP, ale Toyocie i Williamsowi, to nastraja optymistycznie na dalszą część sezonu. Tak jak mówię, po GP w Australii pozostałe zespoły zaczną ostro testować te dyfuzory w tunelach aerodynamicznych, bo dają one ogromną przewagę przyczepności, jak się przyglądniecie te 3 zespołu na praktycznie każdym zakręcie mogą o wiele szybciej przyspieszać.
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2006
Offline |
#169
|
|
Może ktoś powiedzieć co to są dyfuzory - zmodyfikowany tylni spojler
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2007
Skąd: Niegoszowice / Kraków
Offline |
#170
|
|
Cytat:
![]()
|
||
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#171
|
|
Pierwsza szóstka z kwalifikacji nie korzystała z KERS.
![]()
|
|
|
|
Banita
Od: 07.2006
Offline |
#172
|
|
|
Member
Od: 09.2004
Skąd: Myślenice
Offline |
#173
|
|
Wiesz co to w ogóle jest dyfuzor? Wszystkie zespoły ich używają i nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek współczesnego wyścigowego bolidu bez niego.
Kwestia leży w tym, że zgodnie z regulaminem FIA na 2009 rok dyfuzor ma mieć identyczną wysokość nad ziemią (jak mi się zdaje) w zarówno elementach bocznych jak i w części centralnej (150mm). Jak się przyjrzeć tyłowi bolidu BMW, McLarena czy Ferrari, wszystkie "listewki" u dołu są takiej samej długości. Tymczasem Brawn, Toyota i Williams podnieśli karoserię bolidu po środku, dzięki czemu środkowa część dyfuzora się wydłużyła. To zaowocowało znacznym zwiększeniem przyczepności, co teraz widać po czasach uzyskiwanych przez te zespoły. 14 kwietnia FIA rozpatrzy apelację Ferrari, RBR i Renault. ![]()
If you have a closed mind do the same with your mouth.
|
|
|
|
Member
Od: 08.2008
Offline |
#174
|
|
"14 kwietnia FIA rozpatrzy apelację Ferrari, RBR i Renault."
Czemu nie ma w tej grupie BMW ? Chca sobie tez taki dyfuzor jak Brawn zalatwic czy co |
|
|
|
Senior Member
Od: 02.2003
Skąd: Kraków
Offline |
#175
|
|
[QUOTE=szarkoz;699925]Wiesz co to w ogóle jest dyfuzor? Wszystkie zespoły ich używają i nie wyobrażam sobie jakiegokolwiek współczesnego wyścigowego bolidu bez niego.
Oczywiście chodziło mi o przerobiony dyfuzor ( skoro interesuję się sportami motorowymi raczej trudno było by nie wiedzieć co to jest). Gdyby wprowadzone zmiany naruszały regulamin, sędziowie z FIA , nie mieliby cienia wątpliwości - szczególnie ,że chodziło o zespoły nie mające siły przebicia (patrz Ferrari) - i 3 teamy byłyby zdyskwalifikowane. Dwa lata temu była afera z deską podłogową Ferrari i też zakończyło się to bez konsekwencji. ![]()
|
|
|
|
Senior Member
Od: 04.2007
Offline |
#176
|
|
http://f1.wp.pl/kat,1775,title,GP-Au...wiadomosc.html
no i wszystko jasne:/ Kubek zjedzie na tankowanie a czołówka ucieknie (o ile brawn się nie rozsypie i wytrzyma do mety). Jak dobrze pójdzie, to RK wyląduje na 8 miejscu. Hamilton pojedzie z ostatniego miejsca bo wymienił skrzynię biegów. Klasyfikacje niezwykle ciekawe, kto wie może tak już pozostać do końca sezonu. I będzie można ponarzekać że tym razem ciągle brawn na pierwszych miejscach.. Ale prawdziwy wyścig dopiero jutro to się zobaczy jak ta niespodzianka klasyfikacji sobie poradzi ![]() Powód: brawn a nie brown:)
Ostatnio edytowane przez misiak_abg : 28.03.2009 o godz. 22:52.
|
|
|
|
Senior Member
Od: 07.2004
Offline |
#177
|
|
Co do teamu Brown, to jakoś nie widzę ich na pierwszych miejscach. Wiem, że trudno ocenić tą ekipe, ale wydaje mi się, że McLaren i Ferrari znów będą najlepsze, tuż za nimi BMW.
|
|
|
|
Piknik
Od: 03.2004
Skąd: Kraków/Bronowice
Offline |
#178
|
|
|
No właśnie. Brawnowi potrzebny jest rozgłos. Wiadomo, że mają bardzo dobry bolid, przygotowany jeszcze przez Hondę. Ale czy na tyle dobry, by bezproblemowo wygrać wszystkie sesje kwalifikacyjne?
Możliwe, że jednak mieli mniej paliwa, niż inni. Im zdobycie tylko PP się opłaca, bo szukają sponsora - więc muszą być w centrum uwagi. Bardzo jestem ciekawy postawy Brawna w wyścigu. Liczę, że jednak dwójka ich pilotów będzie w ścisłej czołówce. Wiadomo, że raczej na mistrza szans nie mają, bo brak pieniędzy na dalsze rozwijanie bolidu. Cytat:
Z drugiej strony widać też, że te 10% robi różnicę. W końcu Nick się do finałowej 10 nie dostał, dopiero po dyskwalifikacji Toyoty wskoczył na 9 pole startowe. Tyle, że w Australii da się wyprzedzać i może się okazać, że Heidfeld nieźle na tym wyjdzie. 9 miejsce to niezła pozycja wyjściowa do ataku, szczególnie jak ma się szybki bolid. A KERS sa mu możliwość wyprzedzania na prostych tych pilotów, co KERSu nie mają - w tym i naszego Roberta. Cytat:
Bo że Hamilton i Kovalainen w końcu będą walczyć o zwycięstwa w GP, w to chyba nikt nie wątpi. Pytanie tylko, kiedy się to stanie. PS. Jednak Button i Barrichello mają dosyć ciężkie bolidy! To niesamowite, jedyne więc o co musi się obawiać ich team to niezawodność bolidu. PS2. Biorąc pod uwagę wagę bolidu Roberta to wynik nie jest rewelacyjny. No ale musi ryzykować - bez KERS musi liczyć na odskoczenie na początku wyścigu. Tylko czy w przypadku Barrichello i Buttona jest to możliwe? Ich bolid w tym momencie wygląda, jakby był z innej planety. PS3. Fisichella znowu zatankował na full, a potem będzie blokował swoim zadkiem pozostałych, którzy zjadą do boksu. W tym pewnie i Kubicę. Cóż, Włoch nie umie robić nic innego. PS4. Niestety Heidfeld ma o wiele lepszą sytuację, choć to nie jego zasługa, a rodziców i genów. Dzięki niższej wadze ma KERS, do tego taktyka zakładała jazdę na cięższym bolidzie... Ciężko może być Robertowi na koniec wyścigu być przed kolegą z zespołu. Powód: są znane wagi poszczególnych bolidów
Ostatnio edytowane przez flamengista : 28.03.2009 o godz. 15:05.
![]()
Uma vez Flamengo, sempre Flamengo
|
||
|
|
Senior Member
Od: 08.2008
Offline |
#179
|
|
jakby ktoś nie wiedział
Waga bolidów (w kilogramach) według numerów startowych: 1. Lewis Hamilton 655 2. Heiki Kovalainen 690,6 3. Felipe Massa 654 4. Kimi Raikkonen 655,5 5. Robert Kubica 650 6. Nick Heidfeld 691 7. Fernando Alonso 680,7 8. Nelson Piquet 694,1 9. Jarno Trulli 660 10. Timo Glock 670 11. Sebastien Bourdais 662,5 12. Sebastien Buemi 675,6 14. Mark Webber 662 15. Sebastian Vettel 657 16. Nico Rosberg 657 17. Kazuki Nakajima 612,5 20. Adrian Sutil 684,5 21. Giancarlo Fisichella 689 22. Jenson Button 664 23. Rubens Barrichello 666,5 |
|
|
|
Banita
Od: 07.2006
Offline |
#180
|
|
Ale pech. Kubica out...
|
|
|

|
||||||
![]() |
|
|