The White Star Division - Wisła Kraków


Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna
Nazwa użytkownika
Hasło


Wisła Kraków - piłka nożna Tutaj możesz spokojnie i rzeczowo porozmawiać o wszystkich tematach związanych z "Białą Gwiazdą". Pokój z założenia zawierać ma tematy dotyczące drużyny.

Odpowiedź
 
Narzędzia tematu Tryby wyświetlania
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#121
Stary 26.08.2013, 13:42
Kilka słów, jeżeli można


Pierwszy raz od niepamiętnych czasów wróciłem do domu bardzo zadowolony z gry naszego zespołu. Odnieśliśmy zwycięstwo, które mogło być jeszcze bardziej okazalsze gdyby większym spokojem wykazał się Garguła czy Sarki.

Taką Wisłę chciałbym oglądać częściej, drużynę walczącą, grającą do ostatniego gwiazdka arbitra. Widzę na murawie gości, którzy prowadząc 2:0 dążą do strzelania kolejnych bramek, ta gra może się podobać. Ma to ''coś'' czego nie było w poprzednim sezonie.

Gra kombinacyjna, Brożek, Garguła, Chrapek - szukają się na boisku, chcą grać z pierwszej piłki, szybko, po ziemi. Wczoraj jedno z takich podań otworzyło drogę do bramki dla Garguły. Bardzo dobry mecz w/w trójki. Na plus od początku sezonu pracuje Bunoza, kto by się spodziewał, że zawodnik, którego mózg czasami nie reaguje jak kiedyś powiedział - dziś będzie pewniakiem w linii obrony do tego mającym zapędy do gry ofensywnej.



Żeby nie było tak słodko a balonik nie został napompowany chwilą uniesienia, należy zwrócić uwagę na postawę kilku innych zawodników m.in Emmanuel Sarki, chyba zagłaskany przez Kulawika, teraz nie może się do końca odnaleźć w tej drużynie, być może przyjdzie to z czasem wraz ze świeżością, ale póki co to nie wygląda za dobrze. Często podejmuje złe decyzje, taki jeździec bez głowy, zapominający o kolegach z zespołu i czasem o zadaniach defensywnych. Myślę, że Smuda wczoraj miał do niego słuszne pretensje i Sarki weźmie się za siebie w końcu, bo już raz na ławce siadł za nie wykonywanie zaleceń taktycznych.

Patryk Małecki, widać że chce ale czasem wracają jego stare nawyki, klapki na oczach i przed siebie, więcej pracy dla drużyny a będzie lepiej i tak już jest lekka poprawa po ostatnich meczach, ale zbytnio go chwalił nie będę bo stać go na dużo więcej!


Muszę przyznać, że nie byłem zwolennikiem zatrudnienia Smudy w Krakowie, ale obiektywnie patrząc bronią go wyniki, które po tych pięciu meczach w lidze i jednym w PP są naprawdę dobre. Widzę, że okres przygotowawczy został przepracowany solidnie i niektórzy zawodnicy wskoczyli na poziom nieosiągalny przez nich w poprzednim sezonie (Garguła, Bunoza, Chrapek). Oglądając mecze z tego sezonu widzę znaczną poprawę gry w porównaniu do poprzedniego roku, gdzie nie widziałem drużyny, nie widziałem pomysłu a ludzi, którzy robi na boisku ''coś'' bo muszą a nie z racji tego, że chcą to robić.

Smuda wpoił naszym zawodnikom kilka podstawowych zasad, wysoki i agresywny pressing, grę na jeden kontakt, kombinacyjną i walkę do ostatniego gwizdka. Co piłkarze starają się na boisku realizować. W zespole nie ma zbyt dużej rotacji przez co zawodnicy zgrywają się jeszcze bardziej i ta gra z meczu na mecz powinna się coraz bardziej zazębiać, a fragmentów po których ręce same składają się do braw powinno być coraz więcej.

Liczę, że Smuda i piłkarze nie zadowolą się tym co jest teraz a wciąż razem będę pchać ten wózek w dobrym kierunku aby wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#122
Stary 26.08.2013, 13:55
szprotson napisał(a):Wyświetl post
p.s. Co do meczu : kazku wegrzynie, ja juz ....a nie moge Cie sluchać. Własnie zmiażdzyłem powtórke i ....a nie moge co on tam napierdala.
Ale najważniejsze choć z trudem przez usta mu przeszło . "Wisła może włączyć się do walki o mistrzostwo" w stolycy już czują co się święci.

Mam nadzieję, że defetyści stawiający przed drużyną cel zajęcia ósmego miejsca pojmą swój minimalizm. Kubica też w tym sezonie uczy się i zbiera doświadczenie . Nasi też niech się tak uczą.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
wajefel
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#123
Stary 26.08.2013, 14:01
Po takim meczu człowiek od razu ma lepszy humor przez 2 dni, oby tak dalej.
Jak postawa Chrapka,Garguły,Bunozy,Brożka mnie nie zdziwiła, bo Ci panowie już udowadniali w tym sezonie, że są w bardzo dobrej formie, tak zadziwiająca była dla mnie gra Burligi. Nie wiem co się stało z tym chłopakiem, był rewelacyjny, w ogóle razem z Bunozą grali jak prawdziwi nowocześni boczni obrońcy. Nie mogłem uwierzyć, że to ten sam piłkarz, który pokracznie i nieporadnie wywalczył rzut karny z Koroną, ten sam który nie miał nic do zaoferowania z umiejętności czysto piłkarskich w poprzednim sezonie.
Minus tej sytuacji jest tylko jeden. Gdy Burliga dalej tak będzie grał, to młody Stolarski szybko nie podniesie się z ławki, a mówi się o zagranicznych ofertach dla tego zawodnika.
Aktualnie w klubie jest dwóch skrzydłowych, którzy wczoraj z Ostoją byli najsłabsi w drużynie Wisły. Może warto dać szansę Stolarskiemu na jego nominalnej pozycji ?
Odpowiedz cytując
Ciastek1
Senior Member
 
Od: 07.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#124
Stary 26.08.2013, 14:30
Drozd napisał(a):Wyświetl post
Ale najważniejsze choć z trudem przez usta mu przeszło . "Wisła może włączyć się do walki o mistrzostwo" w stolycy już czują co się święci.

Mam nadzieję, że defetyści stawiający przed drużyną cel zajęcia ósmego miejsca pojmą swój minimalizm. Kubica też w tym sezonie uczy się i zbiera doświadczenie . Nasi też niech się tak uczą.
Najlepsza sytuacja w której Ślusarski zrobił jaskółkę w polu karnym . Według Węgrzyna można było podyktować, a nawet powinien być karny , gdyż po jaskółce nastąpił...kontakt fizyczny z Wiślakiem .Dopiero drugi z komentatorów delikatnie mu wytłumaczył , że pier... farmazony.
Ostatnio edytowane przez Ciastek1 : 26.08.2013 o godz. 14:48.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#125
Stary 26.08.2013, 14:50
To jest pokłosie debilnych wywodów "ekspertów" z c+ typu: "Był karny bo był kontakt!" Później jeden z drugim się przewraca i w locie robi wszystko żeby czymkolwiek dotknąć obrońcy. Celują w tym zwłaszcza pyry i krawaciarze przyzwyczajeni do przychylności arbitrów. Wstydu przy tym w pucharach robią że szkoda gadać. Sarki pokazał wczoraj ja powinno się grać fer.

A Kazek dobrze wie, że jak będzie grzeczny to później go wykopią.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
Wojtas
Senior Member
 
 
Od: 06.2006
Skąd: inąd

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#126
Stary 26.08.2013, 15:04
Co do Sarkiego ,to jak ktos wyzej napisal on zostal przez Kulawika zaglaskany i wmówiono mu ze w tamtej szarej i beznadziejnej druzynie byl najlepszy.Zreszta kazdy tak pisal.

teraz kiedy za Smudy kazdy zapier*ala ile wlezie ,nagle okazalo sie ze Emanuel to leń i ociagacz takich to Smuda nielubi i ze sa w druzynie od niego lepsi ,czas sie obudzic panie Sarki.


co do innych pilkarzy to nie moge wyjsc z podziwu jaki postep zrobil Bunoza,nie do przejscia i te ciagi na bramke
WISŁA KRÓLOWA POLSKI
Odpowiedz cytując
Sebak
Member
 
Od: 07.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#127
Stary 26.08.2013, 15:40
Michał Miśkiewicz (7) - Kolejny bardzo dobry występ bramkarza Wisły. W spotkaniu z Jagiellonią Białystok nie zachwycił, ale dzisiaj odkupił swoje wszystkie winy i tak jak w pierwszych meczach sezonu kilkakrotnie uratował Wisłę przed stratą gola.

Łukasz Burliga (9) - Chyba najlepszy występ tego zawodnika w całym jego piłkarskim życiu. Był wszędzie, gdzie tego wymagała sytuacja. Wyróżniał się zarówno w ofensywie, gdzie wywalczył rzut karny, a także w obronie, gdzie dzięki swojej waleczności wygrywał wszystkie pojedynki. Jak będzie grał tak dalej, to Paweł Stolarski długo się nie podniesie z ławki.

Arkadiusz Głowacki (8) - "Głowa" wrócił do życiowej formy. Od początku sezonu nie do zdarcia, nie myli się, dobrze ustawia partnerów w obronie. Obyśmy jak najdłużej mogli oglądać tak dobrze grającego kapitana Wisły.

Marko Jovanović (7) - Dobry występ, ale bez fajerwerków. Zanotował kilka ważnych odbiorów, ale parę razy był ogrywany przez Teodorczyka. Służy mu gra w parze w obronie z Głowackim.

Gordan Bunoza (7) - Od początku tego sezonu, trudno go poznać. Świetnie prezentuje się w defensywie, znakomicie w ofensywie, gdzie swoimi rajdami sprawia wiele problemów rywalom. Bardzo szybki i silny, asekuruje swoich kolegów.

Patryk Małecki (6) - Kilka udanych rajdów, dobra współpraca na boku z Bunozą, ale też kilka niewymuszonych zagrań, strat i podań nie w tempo. Jest sporo do poprawy, ale z meczu na mecz "Mały" wydaje się wracać do swojej optymalnej dyspozycji.

Ostoja Stjepanović (5) - Od początku sezonu nie przekonuje. Głupie faule, żółta kartka, sporo strat i mało udanych zagrań. Strasznie niewidoczny, unikał gry. Słaby występ Macedończyka. Brakuje w tym miejscu Radosława Sobolewskiego.

Łukasz Garguła (9) - Wielokrotnie przez kibiców Wisły Kraków był kojarzony jedynie z ostentacyjnym żuciem gumy. Od tego sezonu się to zmieniło i pod skrzydłami Franciszka Smudy przeszedł prawdziwą metamorfozę. Kieruję grą, prostopadle podaje do swoich kolegów, a na dodatek zdobywa gole. Wrócił do swojej dyspozycji z Bełchatowa.

Michał Chrapek (8) - Nie bez powodu od lat można było słyszeć informacje o jego wielkim talencie. Teraz tylko udowadnia, że ludzie na jego temat kłamstw nie mówili i kieruje grą "Białej Gwiazdy". Prawdziwy reżyser i przywódca drużyny, mimo tak młodego wieku. Świetny mecz Chrapka.

Emmanuel Sarki (6) - Szarpał na skrzydle, starał się, biegał, ale często zapominał o założeniach taktycznych i powrotach do obrony. Zmarnował również stuprocentową sytuację, zbyt mocno wypuszczając sobie futbolówkę. Do poprawy.

Paweł Brożek (8) - Dobry mecz napastnika Wisły. Zdobył swoją dziesiątą bramkę w meczach rozgrywanych przeciwko Lechowi, sporo biegał, pokazywał się partnerom do gry i miał kilka sytuacji, aby dołożyć kolejną bramkę.

Rezerwowi:

Rafał Boguski (5) - To on był w ogóle na boisku? Bardzo niewidoczny, wszedł za Emmanuela Sarkiego i rzadko był przy piłce. Widać, że odczuwa jeszcze skutki kolejnej swojej kontuzji.

Michał Nalepa i Patryk Fryc grali zbyt krótko, aby można ich ocenić.

http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...f1dac64398cbd0
Odpowiedz cytując
Valandil
Senior Member
 
Od: 07.2013

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#128
Stary 26.08.2013, 16:03
Misiek na 9 nie na 7.
Odpowiedz cytując
piotek
Senior Member
 
Od: 06.2009
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#129
Stary 26.08.2013, 16:09
Sebak napisał(a):Wyświetl post
Michał Miśkiewicz (7) - Kolejny bardzo dobry występ bramkarza Wisły. W spotkaniu z Jagiellonią Białystok nie zachwycił, ale dzisiaj odkupił swoje wszystkie winy i tak jak w pierwszych meczach sezonu kilkakrotnie uratował Wisłę przed stratą gola.

Łukasz Burliga (9) - Chyba najlepszy występ tego zawodnika w całym jego piłkarskim życiu. Był wszędzie, gdzie tego wymagała sytuacja. Wyróżniał się zarówno w ofensywie, gdzie wywalczył rzut karny, a także w obronie, gdzie dzięki swojej waleczności wygrywał wszystkie pojedynki. Jak będzie grał tak dalej, to Paweł Stolarski długo się nie podniesie z ławki.

Arkadiusz Głowacki (8) - "Głowa" wrócił do życiowej formy. Od początku sezonu nie do zdarcia, nie myli się, dobrze ustawia partnerów w obronie. Obyśmy jak najdłużej mogli oglądać tak dobrze grającego kapitana Wisły.

Marko Jovanović (7) - Dobry występ, ale bez fajerwerków. Zanotował kilka ważnych odbiorów, ale parę razy był ogrywany przez Teodorczyka. Służy mu gra w parze w obronie z Głowackim.

Gordan Bunoza (7) - Od początku tego sezonu, trudno go poznać. Świetnie prezentuje się w defensywie, znakomicie w ofensywie, gdzie swoimi rajdami sprawia wiele problemów rywalom. Bardzo szybki i silny, asekuruje swoich kolegów.

Patryk Małecki (6) - Kilka udanych rajdów, dobra współpraca na boku z Bunozą, ale też kilka niewymuszonych zagrań, strat i podań nie w tempo. Jest sporo do poprawy, ale z meczu na mecz "Mały" wydaje się wracać do swojej optymalnej dyspozycji.

Ostoja Stjepanović (5) - Od początku sezonu nie przekonuje. Głupie faule, żółta kartka, sporo strat i mało udanych zagrań. Strasznie niewidoczny, unikał gry. Słaby występ Macedończyka. Brakuje w tym miejscu Radosława Sobolewskiego.

Łukasz Garguła (9) - Wielokrotnie przez kibiców Wisły Kraków był kojarzony jedynie z ostentacyjnym żuciem gumy. Od tego sezonu się to zmieniło i pod skrzydłami Franciszka Smudy przeszedł prawdziwą metamorfozę. Kieruję grą, prostopadle podaje do swoich kolegów, a na dodatek zdobywa gole. Wrócił do swojej dyspozycji z Bełchatowa.

Michał Chrapek (8) - Nie bez powodu od lat można było słyszeć informacje o jego wielkim talencie. Teraz tylko udowadnia, że ludzie na jego temat kłamstw nie mówili i kieruje grą "Białej Gwiazdy". Prawdziwy reżyser i przywódca drużyny, mimo tak młodego wieku. Świetny mecz Chrapka.

Emmanuel Sarki (6) - Szarpał na skrzydle, starał się, biegał, ale często zapominał o założeniach taktycznych i powrotach do obrony. Zmarnował również stuprocentową sytuację, zbyt mocno wypuszczając sobie futbolówkę. Do poprawy.

Paweł Brożek (8) - Dobry mecz napastnika Wisły. Zdobył swoją dziesiątą bramkę w meczach rozgrywanych przeciwko Lechowi, sporo biegał, pokazywał się partnerom do gry i miał kilka sytuacji, aby dołożyć kolejną bramkę.

Rezerwowi:

Rafał Boguski (5) - To on był w ogóle na boisku? Bardzo niewidoczny, wszedł za Emmanuela Sarkiego i rzadko był przy piłce. Widać, że odczuwa jeszcze skutki kolejnej swojej kontuzji.

Michał Nalepa i Patryk Fryc grali zbyt krótko, aby można ich ocenić.

http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...f1dac64398cbd0
No, chyba trochę jednak za wysokie te oceny trochę
Np. Sarki moim zdaniem lepiej niż Mały nie zagrałm a nawet gorzej. Choć fakt, ze forma ich obu na kolana nie powala. Potrzeba kogoś, kto wprowadziłby rywalizację na ich pozycji. Fajnym pomysłem zdaje się być wprowadzenie na prawe skrzydło Stolara.
Odpowiedz cytując
comek
Senior Member
 
 
Od: 03.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#130
Stary 26.08.2013, 16:15
Tylko jest mały problem, bo może Sarki w Wiśle Smudy jest mało widoczny, ale w tej chwili nie ma zawodnika za niego. Boguski wszedł w meczu z Lechem i nic nie pokazał, obijał się tylko o obrońców, widać, że jest bez formy, ale kiedy on ją miał.

może Stolarski? Ale też nie jestem pewien czy sobie poradzi, na pewno będzie bardziej zapierdalał niż Boguski. Zobaczymy jak wkomponuje się do zespołu Mateus Lima Cruz, jeśli będzie dobry, to pewnie zagra na boku, bo Brożka raczej ze składu nie wygryzie.

Szczerze? jest dobrze, ale może być lepiej. Jeśli wygrają za tydzień z pogonią w Szczecinie, a to będzie trudny wyjazd, to naprawdę uwierzę, że możemy coś zdziałać na jesień, jeśli oczywiście unikną kontuzji, bo ławka jest słaba.
Odpowiedz cytując
Ajax
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2003
Skąd: Poznań - emigracja

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#131
Stary 26.08.2013, 16:20
comek napisał(a):Wyświetl post
Tylko jest mały problem, bo może Sarki w Wiśle Smudy jest mało widoczny, ale w tej chwili nie ma zawodnika za niego. Boguski wszedł w meczu z Lechem i nic nie pokazał, obijał się tylko o obrońców, widać, że jest bez formy, ale kiedy on ją miał.

może Stolarski? Ale też nie jestem pewien czy sobie poradzi, na pewno będzie bardziej zapierdalał niż Boguski. Zobaczymy jak wkomponuje się do zespołu Mateus Lima Cruz, jeśli będzie dobry, to pewnie zagra na boku, bo Brożka raczej ze składu nie wygryzie.

Szczerze? jest dobrze, ale może być lepiej. Jeśli wygrają za tydzień z pogonią w Szczecinie, a to będzie trudny wyjazd, to naprawdę uwierzę, że możemy coś zdziałać na jesień, jeśli oczywiście unikną kontuzji, bo ławka jest słaba.
No cóż w końcu mecz który się oglądało z przyjemnością. Nie ma co popadać w huraoptymizm ale stonowany optymizm jest na miejscu.

Może Fryc za Sarkiego zawsze jak gra to się dobrze podłącza do gry?
Odpowiedz cytując
WISŁAZWE
WISŁA KRAKÓW
 
 
Od: 06.2008
Skąd: Reymonta 22

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#132
Stary 26.08.2013, 16:28
comek napisał(a):Wyświetl post
Tylko jest mały problem, bo może Sarki w Wiśle Smudy jest mało widoczny, ale w tej chwili nie ma zawodnika za niego. Boguski wszedł w meczu z Lechem i nic nie pokazał, obijał się tylko o obrońców, widać, że jest bez formy, ale kiedy on ją miał.

może Stolarski? Ale też nie jestem pewien czy sobie poradzi, na pewno będzie bardziej zapierdalał niż Boguski. Zobaczymy jak wkomponuje się do zespołu Mateus Lima Cruz, jeśli będzie dobry, to pewnie zagra na boku, bo Brożka raczej ze składu nie wygryzie.

Szczerze? jest dobrze, ale może być lepiej. Jeśli wygrają za tydzień z pogonią w Szczecinie, a to będzie trudny wyjazd, to naprawdę uwierzę, że możemy coś zdziałać na jesień, jeśli oczywiście unikną kontuzji, bo ławka jest słaba.

Smuda już pokazał meczem ze Śląskiem Wrocław, że potrafi nawet posadzić Sarkiego i Małeckiego na ławce (jedynych nominalnych skrzydłowych) i zmienić drugą linie.

Bądź co bądź ale może to jest nasz sposób na mecze wyjazdowe w tym sezonie, zdjęcie Małeckiego/Sarkiego z pierwszego składu kosztem np. Nalepy czy Boguskiego i zagęszczenie środka pola?

Teraz to czysta spekulacja i domysły zobaczymy jak Smuda zestawi zespół w sobotę, bo coś czuje że Sarki ''za karę'' pogrzeje ławę w tym meczu.
W samym sercu trybun, w jego centrum, pojawiło się w piątkowy wieczór słowo pasja. Określenie, które najdobitniej tłumaczy to dlaczego większość z nas pojawia się na Reymonta, choć nie ma wyników, działań marketingowych, czy drużyny, z którą chcielibyśmy w pełni się utożsamiać.




Kraków, 9 marca 2012.






Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#133
Stary 26.08.2013, 16:46
comek napisał(a):Wyświetl post
Tylko jest mały problem, bo może Sarki w Wiśle Smudy jest mało widoczny, ale w tej chwili nie ma zawodnika za niego. Boguski wszedł w meczu z Lechem i nic nie pokazał, obijał się tylko o obrońców, widać, że jest bez formy, ale kiedy on ją miał.
Boguski nie ma formy, a prawie zaliczył dwie asysty. Wczoraj wszedł do środka przeszkadzać i moim zdaniem wywiązał się z zadań. Sarki to mu może buty glancować. Po Śląsku wszyscy wieszali na nim psy, że spieprzył setkę, a setkę to miał wczoraj Chrapek, Garguła, Sarki i nie widzę lamentów. Wiadomo wynik inny, ale to nie powinno wpływać na oceny boiskowych zachowań.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
comek
Senior Member
 
 
Od: 03.2012

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#134
Stary 26.08.2013, 16:49
Widzę, że jesteś do niego optymistycznie nastawiony. Wszedł pół godziny przed końcem i nie pokazał nic wartościowego, takie moje zdanie.
Odpowiedz cytując
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#135
Stary 26.08.2013, 18:05
Uważam, że czepianie sie Ostoi Stiepanowicia jest na wyrost i raczej jest powtarzaniem opinii dziennikarzy, ktorzy nie widzą tego, co naprawde Ostoja robi. Tego też raczej nie widać w telewizji, ale z trybun.
Ostoja bardzo dobrze się ustawia i odbiera piłki. Jest tylko jeden problem: od dawna powtarzający się grzech Wisły polegajacy na tym, że kiedy jakiś zawodnik obrony czy środka pola, grający w defensywie, ma piłkę, "wszyscy stoją i czekają nie wiadomo na co" jak kiedys określał to Kasperczak.
W takiej sytuacji można piłkę rozgrywac tylko do tyłu, o czym świetnie wie rywal i naciska utrudniając takie nawet zagrania.
Zawodnik środka pola, jak Ostoja, w tym momencie albo gra do tyłu, albo usiłuje zagrać coś na jeden kontakt do przodu, albo uzyskac lepszą pozycję balansem ciała, zwodem. I to Ostoi w pierwszej połowie wychodziło. Grał solidnie. Duzo widział. Zagrał kilka naprawdę dobrych piłek rozpoczynających atakowanie.
W drugiej polowie, kiedy pyry więcej i agresywniej atakowały i wywierały presing w środku, Ostoja pozostawiony bez jakiegokolwiek piłkarza, który by się urywał i szukał miejsca w środku do rozegrania, nadal usilował walczyc o lepszą pozycję dającą możliwość uruchomienia ataku. Ale wiekszy presing pry, większe zmeczenie Ostoi powodowały błędy i w konsekwencji faule i żółtą kartkę.
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#136
Stary 26.08.2013, 18:44
Też jestem raczej spokojny o grę Ostoji . Jak dla mnie to conajmniej 2 razy lepszy zawodnik od Wilka , może nie w odbiorze , ale w kulturze gry, wyprowadzeniu piłki ii inteligencji boiskowej na pewno . Może i aklimatyzacja w drużynie i w lidze przebiega dłużej , ale nie jest to całkowicie przypadkowy zawodnik . Po tym sezonie (może po rundzie jesiennej ) i tak ta pozycja wymaga wzmocnienia klasowym zawodnikiem , ale i Ostoja jest dobry jako alternatywa gwarantując poziom powyżej przeciętnej .

Jedyne czego bym oczekiwał to w tym momencie od Smudy to rotacja składem, bo Nalepa ma papiery na lepszego defensywnego zawodnika , ale brak mu na razie na pewno doświadczenia i ogrania na wysokim poziomie .
Odpowiedz cytując
Arked
Senior Member
 
Od: 01.2003
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#137
Stary 26.08.2013, 19:14
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ogolnie to chce go nie slyszec.

sluchając meczu nie patrzac w ekran mialem wrazenie ze slucham Barcelony (Lech) grajacej z Numancią (my)
Odniosłem zupełnie inne wrażenie. Dawno nie słyszałem żeby ktoś się tak zachwycał naszą grą jak Węgrzyn wczoraj.
(...) MY KIBICE POMOŻEMY!!! (...)
Odpowiedz cytując
FeRu
Junior Member
 
 
Od: 07.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#138
Stary 26.08.2013, 19:18
Ech kapitalny mecz. Nie żałuje ani minuty pobytu na stadionie. Wpadliśmy w 52 osoby z Polonii Przemyśl zaraz po swoim wyjeździe,o którym lepiej nie będę mówił bo kiepsko zaprezentowała się Lonia dostając od Boguchwały 7:1, ale Wisełka wynagrodziła mi to w 100%.
Mimo że część chłpaków od nas nie dopingowała tak zaciekle (pewnie ze względu na zmęczenie i humor po naszym meczu), to ja razem z kuzynem i 2ma ziomkami poszlismy na C2 (reszta braci z Przemyśla była na C4) i darliśmy ryje ile sił w płucach(na pewno było nas dobrze widać,bo wszyscy byliśmy w białych koszulkach Polonii-Władcy Przemyśla więc się wyróżnialiśmy),mimo ze już dawało się we znaki zmęczenie drogą,poprzednim meczem i nadmiarem wypitych piw....Jednak nikt z nas nie oszczędzał się ani chwile, z resztą iść na taki mecz i nie dopingować na pełnej k*rwie to grzech śmiertelny.
Co do meczu, to najlepszy na pewno mecz Wisły w ekstraklasie w tej rundzie póki co,bardzo dużo walki i pełnego zaangażowania piłkarzy Wisełki.....Takie mecze chce ciągle oglądać,nie ważne jaki wynik,ale właśnie żeby grali tak jak z Lechem. Chrapek, Burliga, Garguła, Miśkiewicz,Brozek,Głowacki pokazali się z bardzo dobrej strony.Trochę poniżej oczekiwań Stjepanovic,Sarki i Małecki,chociaż ten ostatni miał kilka fajnych momentów w meczu. Szkoda,że tylko 2:0 bo z gry i z tych sytuacji powinno być co najmniej 4:1 (trzeba oddać Lechitom że w drugiej połowie byli groźniejsi). Frekwencja była troszkę ponizej tego niż się spodziewałem,bo myśleliśmy ze na taki szlagier będzie grubo ponad 20k,ale i tak było bardzo dobrze. Pozdrowienia od Przemyskich Fanatyków .
AVE LONIA! AVE WISŁA!
Ostatnio edytowane przez FeRu : 26.08.2013 o godz. 20:19.
Odpowiedz cytując
jova
Senior Member
 
Od: 07.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#139
Stary 26.08.2013, 21:03
szprotson napisał(a):Wyświetl post
ogolnie to chce go nie slyszec.

sluchając meczu nie patrzac w ekran mialem wrazenie ze slucham Barcelony (Lech) grajacej z Numancią (my)
Nie mam pojęcia o czym mówisz. Chyba oglądałeś inny mecz. Przed chwilą obejrzałem spotkanie jeszcze raz i w ucho wpadły mi takie komentarze Węgrzyna (gdy mówił ogólnie o grze zespołu):

"O tą jedną bramkę Wisła jest lepsza. Więcej tych sytuacji stworzyła. Tutaj też taką większą agresję widzimy w grze piłkarzy Wisły Kraków" (30:28, tuż po karnym)
"Bardzo dużo tych prostopadłych piłek próbuje grać Wisła Kraków i dobrze, bo sporo tych piłek przechodzi, sporo się udaje" (33:16)
"Podoba się Wisła. Ja pierwszy raz w sezonie oglądam Wisłę Kraków na żywo i muszę powiedzieć, że jest to widok naprawdę bardzo przyjemny" (36:54)
"Myślę że Lech jest trochę też zaskoczony tą agresją, tą dobrą grą Wisły Kraków, bo naprawdę, na początku te pierwsze minuty jeszcze akcja za akcję, to teraz Wisła ma tutaj coraz większą przewagę."(39:43)
"Brawo. Brawo. Widzimy Wisła podchodzi wysoko i dobrze, bo tutaj za chwilę można mieć piłkę. Tak jak teraz. Tak trzeba grać" (41:51)
"To się podoba. Widzimy kibice też są zadowoleni z tego co prezentuje Wisła. Jeżeli weźmiemy pod uwagę poprzedni sezon to to jest przepaść (...) Chodzi o styl. Chodzi o jakość, o zaangażowanie. Wcześniej tego nie było. Drużyna jest zmobilizowana. Wiedząca co ma grać." (43:19)
"Ależ Wisła jest w formie! Ale Garguła ma formę!(...) Naprawdę doskonale. 2:0 to jest ten wynik na który Wisła zasługuje. (...) Po tych 10 - 15 minutach gdzie była wymiana ciosów (...) Lech siadł, Lech nie walczy. Wisła jest tym zespołem, który dominuje w tym meczu." (po golu na 2:0)

"Te statystyki trochę przekłamują, bo jednak Wisła była w pierwszej połowie zdecydowanie lepsza" (w przerwie meczu, o statystykach strzałów i posiadania)
"Wisła nie ma słabych punktów. Dzisiaj każdy piłkarz robi to co należy do niego. Natomiast w Lechu widzę kilka słabych punktów" (W przerwie, gdy piłkarze wracali na boisko)
"Brawa za tą sytuację. Brawa dla Lecha Poznań, bo wyszli wysoko. Są pod polem karnym Wisły Kraków i stwarzają sytuacje." (48:38, po strzale Ubiparipa)
"Jestem pełen podziwu dla gry Wisły Kraków. (...) Ten zespół jest w stanie powalczyć o najwyższe cele" (54:48)
(o drugiej połowie meczu) "Zdecydowanie lepsza gra Lecha, natomiast też bardzo dobra gra w obronie Wisły" (69:57)
"Dobra akcja, dobry moment Wisły Kraków, bo do tej pory w drugiej połowie to Lech przeważał, był przy piłce, miał więcej z gry" (79:03)
"Głęboko teraz bronią się piłkarze Wisły Kraków. Bym powiedział nawet zepchnięci trochę do defensywy" (80:54)
"Brakuje mi tego, że wchodzą w taki tłok piłkarze Wisły Kraków (...) nie szukają miejsca z drugiej strony. Pasowałoby takie crossowe podanie, żeby taka była większa jakość. Żeby było widać że to jest solidny jakościowy zespół" (83:24)
"Walczą piłkarze Lecha o tego gola i myślę że w drugiej połowie zasłużyli na tego jednego gola, bo naprawdę grają lepiej" (95:21)

Pominąłem lub przekręciłem coś istotnego?

Indywidualnie chwaleni za ogólną postawę w meczu (nie za pojedyncze zagrania) byli: Burliga (przynajmniej 3 razy), Bunoza, Chrapek (z 3 razy), Głowacki i Kamiński, a krytykowani Ubiparip (z 3-4 razy), Możdżeń, Pawłowski i Stjepanović.

Przy jaskółce Ślusarskiego powtórzył kilka razy że był kontakt i z tonu głosu można było wywnioskować, że uważa to za sytuację kontrowersją.

To by było na tyle. Nie wiem, naprawdę nie wiem, skąd biorą się te opinie o stronniczości Węgrzyna.
Ostatnio edytowane przez jova : 26.08.2013 o godz. 21:08.
Odpowiedz cytując
Karherop
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 02.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#140
Stary 26.08.2013, 21:15
Ja zapamiętałem jedno zdanie Węgrzyna z pierwszej połowy. "To jest przepaść co prezentuje Wisła w porównaniu do zeszłego sezonu z tymi samymi zawodnikami , brawo dla trenera Smudy "

akurat jego komentarz w tym meczu , poza kilkoma fragmentami w 2 połowie gdzie widział ogromną przewagę Lecha mi się podobał
Odpowiedz cytując
michu-k
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#141
Stary 27.08.2013, 04:28
jova napisał(a):Wyświetl post
Nie mam pojęcia o czym mówisz. Chyba oglądałeś inny mecz. Przed chwilą obejrzałem spotkanie jeszcze raz i w ucho wpadły mi takie komentarze Węgrzyna (gdy mówił ogólnie o grze zespołu):

"O tą jedną bramkę Wisła jest lepsza. Więcej tych sytuacji stworzyła. Tutaj też taką większą agresję widzimy w grze piłkarzy Wisły Kraków" (30:28, tuż po karnym)
"Bardzo dużo tych prostopadłych piłek próbuje grać Wisła Kraków i dobrze, bo sporo tych piłek przechodzi, sporo się udaje" (33:16)
"Podoba się Wisła. Ja pierwszy raz w sezonie oglądam Wisłę Kraków na żywo i muszę powiedzieć, że jest to widok naprawdę bardzo przyjemny" (36:54)
"Myślę że Lech jest trochę też zaskoczony tą agresją, tą dobrą grą Wisły Kraków, bo naprawdę, na początku te pierwsze minuty jeszcze akcja za akcję, to teraz Wisła ma tutaj coraz większą przewagę."(39:43)
"Brawo. Brawo. Widzimy Wisła podchodzi wysoko i dobrze, bo tutaj za chwilę można mieć piłkę. Tak jak teraz. Tak trzeba grać" (41:51)
"To się podoba. Widzimy kibice też są zadowoleni z tego co prezentuje Wisła. Jeżeli weźmiemy pod uwagę poprzedni sezon to to jest przepaść (...) Chodzi o styl. Chodzi o jakość, o zaangażowanie. Wcześniej tego nie było. Drużyna jest zmobilizowana. Wiedząca co ma grać." (43:19)
"Ależ Wisła jest w formie! Ale Garguła ma formę!(...) Naprawdę doskonale. 2:0 to jest ten wynik na który Wisła zasługuje. (...) Po tych 10 - 15 minutach gdzie była wymiana ciosów (...) Lech siadł, Lech nie walczy. Wisła jest tym zespołem, który dominuje w tym meczu." (po golu na 2:0)

"Te statystyki trochę przekłamują, bo jednak Wisła była w pierwszej połowie zdecydowanie lepsza" (w przerwie meczu, o statystykach strzałów i posiadania)
"Wisła nie ma słabych punktów. Dzisiaj każdy piłkarz robi to co należy do niego. Natomiast w Lechu widzę kilka słabych punktów" (W przerwie, gdy piłkarze wracali na boisko)
"Brawa za tą sytuację. Brawa dla Lecha Poznań, bo wyszli wysoko. Są pod polem karnym Wisły Kraków i stwarzają sytuacje." (48:38, po strzale Ubiparipa)
"Jestem pełen podziwu dla gry Wisły Kraków. (...) Ten zespół jest w stanie powalczyć o najwyższe cele" (54:48)
(o drugiej połowie meczu) "Zdecydowanie lepsza gra Lecha, natomiast też bardzo dobra gra w obronie Wisły" (69:57)
"Dobra akcja, dobry moment Wisły Kraków, bo do tej pory w drugiej połowie to Lech przeważał, był przy piłce, miał więcej z gry" (79:03)
"Głęboko teraz bronią się piłkarze Wisły Kraków. Bym powiedział nawet zepchnięci trochę do defensywy" (80:54)
"Brakuje mi tego, że wchodzą w taki tłok piłkarze Wisły Kraków (...) nie szukają miejsca z drugiej strony. Pasowałoby takie crossowe podanie, żeby taka była większa jakość. Żeby było widać że to jest solidny jakościowy zespół" (83:24)
"Walczą piłkarze Lecha o tego gola i myślę że w drugiej połowie zasłużyli na tego jednego gola, bo naprawdę grają lepiej" (95:21)

Pominąłem lub przekręciłem coś istotnego?

Indywidualnie chwaleni za ogólną postawę w meczu (nie za pojedyncze zagrania) byli: Burliga (przynajmniej 3 razy), Bunoza, Chrapek (z 3 razy), Głowacki i Kamiński, a krytykowani Ubiparip (z 3-4 razy), Możdżeń, Pawłowski i Stjepanović.

Przy jaskółce Ślusarskiego powtórzył kilka razy że był kontakt i z tonu głosu można było wywnioskować, że uważa to za sytuację kontrowersją.

To by było na tyle. Nie wiem, naprawdę nie wiem, skąd biorą się te opinie o stronniczości Węgrzyna.
Doskonała analiza. Kaganiec założony.
Odpowiedz cytując
Grantar
Senior Member
 
Od: 08.2003
Skąd: Tarnów

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#142
Stary 27.08.2013, 07:01
Valandil napisał(a):Wyświetl post
Misiek na 9 nie na 7.
No nie ... jak zawsze bronie Miśkiewicza tak w tym meczu popełnił kilka błędów; np:
- w 1 połowie chyba Jovanovic "błagał" go by wyszedł do toczącej się w stronę bramki piłki a Misiek stał ... w końcu Jova wywalił piłkę na aut.
- w drugiej połowie strzał Trałki z wolnego przez gapiostwo Miska mógł się zakończyć bramką
- jeden niewymuszony wykop w trybuny ....
więc 7 nie 9
"W życiu trzeba mieć pasję.... u mnie trafiło na piłkę " - Grantar kibic piknikowy.
Odpowiedz cytując
funkykoval
Socios Wisła Kraków
 
Od: 05.2005
Skąd: Wrocław

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#143
Stary 27.08.2013, 08:14
Generalnie to był najlepszy mecz Wisły w lidze od ..... chyba pamiętnego 4:0 z Legią za Maaskanta. Wtedy stłamsiliśmy przeciwnika, a w niedzielę wystarczyłoby, że Garguła wykorzystałby jedną z 2 zmarnowanych setek albo Sarki sytuację sam na sam i wynik byłby podobny.

Na dziś jednak mimo niedzielnego zadowolenia nie należy popadać w hurraoptymizm. To jest drużyna składająca się de facto z 13-14 zawodników, przy czym w ofensywie poza tymi, którzy grali w meczu z Amiką nie mamy nikogo - wystarczyło popatrzeć na mizerię poczynań Boguskiego po wejściu na murawę. W przypadku jakiejkolwiek kontuzji czy nawet niedyspozycji Brożka jesteśmy bez napastnika (przypomnę mecz z Górnikiem).
Jednym słowem przy farcie na miarę farta Legii z tegorocznych zmagań pucharowych - bez problemu awansujemy do górnej "8", a może nawet do europejskich pucharów.

PS Co zaś do Stjepanovicia - zwróćmy uwagę, że Wisła w meczu z Amiką grała jedynie jednym pomocnikiem defensywnym - Chrapek jako środkowy grał bliżej pola karnego przeciwnika. Tym samym porównywanie gry Ostoi z grą pary Sobolewski-Wilk, Wilk-Nunez etc. jest niemiarodajne. Ostoja zagrał naprawdę dobre zawody i myślę, że Wilk wcale nie zagrałby lepiej, grając samemu jako defensywny pomocnik.
Ostatnio edytowane przez funkykoval : 27.08.2013 o godz. 08:17.
JAZDA, JAZDA, JAZDA BIAŁA GWIAZDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz cytując
Jagul
Senior Member
 
Od: 06.2007

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#144
Stary 27.08.2013, 12:43
Grantar napisał(a):Wyświetl post
końcu Jova wywalił piłkę na aut.
- w drugiej połowie strzał Trałki z wolnego przez gapiostwo Miska mógł się zakończyć bramką
Akurat to jest bardziej wina graczy z pola, bo wiadomo, że w takich sytuacjach trzeba stanąć przed piłką, żeby uniemożliwić szybkie wykonanie rzutu wolnego.
Odpowiedz cytując
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#145
Stary 27.08.2013, 14:25
Ale pilnować tego powinien bramkarz, a jak już zapomniał to powinien być czujny i w razie czego zdążyć.
Hej Nasz TS !!
Odpowiedz cytując
LAW
Senior Member
 
 
Od: 08.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#146
Stary 27.08.2013, 16:37
Taaaak. Od czasu odpadnięcia z Apoelem miałem "wiślacki" dół. Ten mecz super był. Ale nie wolno się napalać i odpuszczać (to ostatnie do piłkarzy).
Romario - o Goleador!
Ja, LAW, nigdy do Barcy
Odpowiedz cytując
c.
Senior Member
 
Od: 10.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#147
Stary 27.08.2013, 18:05
Arked napisał(a):Wyświetl post
Odniosłem zupełnie inne wrażenie. Dawno nie słyszałem żeby ktoś się tak zachwycał naszą grą jak Węgrzyn wczoraj.

ot co, teraz obejrzałem krótki skrót i ochy , achy

oby jak najdłużej

Ode mnie slowa uznania dla Miśkiewicza, za caloksztalt ale przede wszystkim za wybronienie wielu setek na przestrzeni tylu meczow.
dobry bramkarz.
Ostatnio edytowane przez c. : 27.08.2013 o godz. 18:15.
Odpowiedz cytując
gypsy
Senior Member
 
 
Od: 08.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#148
Stary 27.08.2013, 18:20
Czy dobry bramkarz, to bym nie przesadzała, parę meczów temu niektórzy drwili z jego wykopów piłki, które lądowały najczęściej na autach. Fakt jest taki, że mecz z Lechem to bodaj najlepszy w wykonaniu Miśkiewicza. Na pewno pomoże mu on w nabraniu pewności siebie. Tak czy inaczej, wielkie DZIĘKUJEMY dla Miśka za kilkukrotne uratowanie dupy, tego mu nikt nie odbierze.
Odpowiedz cytując
c.
Senior Member
 
Od: 10.2005

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#149
Stary 28.08.2013, 12:49
miazga
http://www.youtube.com/watch?v=joHYW...ature=youtu.be
Odpowiedz cytując

Wstecz   Forum Kibiców Wisły Kraków > Wisła Kraków > Wisła Kraków - piłka nożna

Odpowiedź

Zasady wysyłania postów
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Włączony
MordkiWłączony
[IMG] code is Włączony
HTML code is Wyłączone

Skok do forum


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:04.